MYCIE ZEBÓW CHRONI PRZED ZARAŻENIEM KORONAWIRUSEM?

MYCIE ZEBÓW CHRONI PRZED ZARAŻENIEM KORONAWIRUSEM?

Według brytyjskich ekspertów mycie zębów chroni przed koronawirusem. Podkreślają Oni, że większość past do zębów zawiera detergenty o właściwościach przeciwwirusowych, podobne do tych co są zwarte w środkach do dezynfekcji rąk. Także zalecają Oni mycie zębów szczególnie przed wyjściem z domu i przyjściem do niego.

  • Przeciwdrobnoustrojowe działanie pasty do zębów w jamie ustnej utrzymuje się przez trzy do pięciu godzin, a tym samym zmniejszyłoby obciążenie wirusowe w ślinie lub infekcję wirusami dostającymi się do ust – wyjaśnia w rozmowie z “The Telegraph” cytowany przez Onet prof. Martin Addy z Uniwersytetu w Bristolu.

Badania wykazały, że zła higiena jamy ustnej jest ważnym czynnikiem, który może wpływać na występowanie infekcji dróg oddechowych – powiedział prof. Lewis. – Jest to szczególnie istotne w czasie pandemii COVID-19. Społeczeństwo musi docenić korzyści płynące z dobrej higieny jamy ustnej – dodał.

Teoria, iż mycie zębów może uchronić przed koronawirusem nie została potwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

 

źródło: Money.pl/opracowanie redakacja

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: