MZPN przyjął poprawki. IV Liga i „Okręgówka” jednak z dodatkowymi meczami!?

MZPN przyjął poprawki. IV Liga i „Okręgówka” jednak z dodatkowymi meczami!?

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przyjął poprawki do regulaminu dotyczącego dogrywania sezonu w czwartej lidze i klasie okręgowej. Mławianka jednak wybiegnie na boisko!

Pojawiły się informacje, że w czwartej lidze wszystkie zespoły wyraziły chęć grania. Mecze odbędą się 10, 13, 17 czerwca, o ile rząd na to pozwoli i sytuacja epidemiologiczna się nie zaostrzy. Radomiak II Radom, Błonianka Błonie, MKS Piaseczno i Victoria Sulejówek zagrają między sobą, zgodnie z terminarzem rundy wiosennej. Punkty zostaną doliczone do obecnej tabeli, a najlepszy zespół zagra 27 czerwca na neutralnym boisku w barażu o trzecią ligę. W grupie północnej również cztery zespoły zdecydowały się zagrać: Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa i Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Gorzej wygląda sytuacja w ligach okręgowych, gdzie mało zespołów chce dogrywać sezon. Zarząd Mazowieckiego ZPN zdecydował, że zespoły, które nie pojadą na trzy mecze, ukarane zostaną walkowerami, ale nie będą relegowane z rozgrywek. Wszak w tym roku nie ma spadków w ligach.

Zobaczymy jak będzie w grupie Ciechanów – Ostrołęka. Mławianka Mława na pewno będzie chciała rozgrywać mecze. Jeśli do nich dojdzie harmonogram będzie wyglądał tak:

17.06.2020 Mławianka – Narew Ostrołęka

13.06.2020 Żbik Nasielsk – Mławianka

10.06.2020 CK Troszyn – Mławianka

Wszystkie mecze zostały zaplanowane na 18, ale za zgodą obydwu drużyn dopuszczalne są zmiany godzin. Wkrótce pojawi się też pełny regulamin i harmonogram oraz zasady rozgrywania i organizacji dodatkowych spotkań.

Źródło: echodnia.eu

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: