NAWET 18 STOPNI W TYM TYGODNIU! NADCHODZI FALA CIEPŁA

NAWET 18 STOPNI W TYM TYGODNIU! NADCHODZI FALA CIEPŁA

Wysoka, wiosenna temperatura prognozowana jest przez cały tydzień. W niektórych regionach będzie to nawet 18 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś.

W dzień pogodnie. Przed południem w obszarach występowania mgieł zachmurzenie całkowite. Lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie, około 8°C w centrum, do 12°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.

Wtorek.

We wtorek w związku z przejściem frontu atmosferycznego na północy kraju możliwe jest lekkie zachmurzenie i niewielkie opady. Na pozostałym obszarze wciąż ma być słonecznie. Temperatura wyniesie od 6 stopni na północnym wschodzie do nawet 17 stopni na Dolnym Śląsku.

 

Ciepło przez cały tydzień.

Takie wysokie temperatury będą się utrzymywać praktycznie prze cały tydzień na terenie większości kraju.

Ciepło, które teraz napłynie, utrzyma się praktycznie do przyszłego weekendu. Według najnowszych prognoz dopiero w piątek, potem w sobotę i niedzielę pogoda nieco zmieni się w stosunku do tego, co mamy teraz – pojawi się więcej chmur, przelotne opady deszczu i nieco się ochłodzi

– prognozuje synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Wciąż będziemy notować dodatnie temperatury w nocy, w dzień temperatura z tych dwucyfrowych zmieni się na jednocyfrową, ale to dalej będzie w zakresie od 5 do 10 stopni Celsjusza

– informuje synoptyk IMGW Jakub Gawron.
Ostatniej doby średnia temperatura dobowa była na + w całym kraju Nawet na stacjach górskich było bardzo ciepło Rozpoczęła się w Polsce pora nazywana przedwiośniem, kiedy to temperatury śr. dobowe wynoszą od 0 do 5 C. Na zachodzie Polski jest już o wiosna termiczna >5.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: