CENA ZA ŚMIECI W GÓRĘ CZY W DÓŁ ?

CENA ZA ŚMIECI W GÓRĘ CZY W DÓŁ ?

  1. Od 1 lipca 2020 r. w Mławie zaczęła obowiązywać nowa metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W nieruchomościach zamieszkałych jej wyznacznikiem będzie ilość zużywanej miesięcznie wody. Każdy będzie miał realny wpływ na opłaty za śmieci – jeżeli zużyje mniej wody, to mniej zapłaci i za wodę i za odbiór odpadów.

Przypominamy, że przelicznik to 10 zł za 1 metr  zużytej wody. Po rozmowie z mieszkańcami Mławy okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jedna z Pań zamieszkałych w jednorodzinnym domu wręcz twierdzi, że będzie płaciła mniej. Rachunek jest prosty mówi – moje zużycie to 1,5 metra sześciennego miesięcznie co daje 15 zł. za odbiór odpadów. Wcześniej płaciłam 20 zł.

Kolejna z wieloosobowej rodziny mieszkającej w domu z ogródkiem zakomunikowała, że im wzrosło nieznacznie bo o 10 zł. To przez ogródek, który latem podlewa. Rozwiązaniem jest jednak założenie podlicznika zewnętrznego, który ma zmniejszyć koszty.

Kolejna osoba twierdzi, że jej rachunki z kolei nie zmieniły się praktycznie wcale. Jesteśmy 3 osobową rodziną i wcześniej płaciłam 20 zł od osoby, co dawało 60 zł kosztów całościowych. Po przeanalizowaniu zużycia wody wychodzi nam 6 metrów miesięcznie, co daje taką samą kwotę. Muszę zaznaczyć, że wody jakoś nadmiernie nie oszczędzamy. Mamy małe dziecko i pranie non-stop.

Kolejny mieszkaniec twierdzi, że najbardziej zbulwersowani są Ci, co w domu mieszka ich pięcioro lub sześcioro a w deklaracjach podawali 2 lub 3 mieszkańców. Nie wspominając o ogromnej ilości osób mieszkających w wynajętych podmiotach, które w ogóle nie zostały zgłoszone a produkują bardzo dużo śmieci. Ten kto płacił uczciwie to mu się mało zmieni, albo zmieni na lepsze – mówi mieszkaniec jednego z mławskich osiedli.

Ciekawi jesteśmy jak u innych mieszkańców wygląda faktyczna podwyżka. Czy bardzo wzrosła kwota za odbiór odpadów ? Czy też strach ma wielkie oczy? A praktyka pokaże co innego…

Czekamy na wasze konstruktywne komentarze czy też informacje.

You May Also Like

2 thoughts on “CENA ZA ŚMIECI W GÓRĘ CZY W DÓŁ ?

  1. U mnie sytuacja jest podobna, jak u pierwszej pani – teraz płacę jeszcze mniej, niż przed podwyżką, choć różnica jest trochę mniejsza. Także zmiana wyszła mi na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: