Nieuznany gol Milewskiego

W czwartym meczu rundy finałowej Piast odniósł pierwsze w tej części sezonu zwycięstwo, pokonując Śląsk Wrocław 1:0. Złotą bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Parzyszek. Interwencja VAR anulowała bramkę zdobytą przez Sebastiana Milewskiego.

W 80 minucie Milewski rozpoczął kontratak, po którym Vida strzelał, ale  niecelnie. Źle Węgier zakończył tę świetnie zapowiadającą się akcję. W 82 minucie najpierw Tuszyński trafił w poprzeczkę, a  dobijał Milewski i przez chwilę było 2;0, ale sędzia anulował to trafienie, dopatrując się po analizie VAR pozycji spalonej.  Nie zmieniło to jednak faktu, ze to Piast w tym meczu okazał się lepszy, bo gospodarze utrzymali do końca korzystny dla siebie wynik, robiąc bardzo duży krok do medalu mistrzostw Polski. Wychowanek Mławianki Mława ponownie rozegrał świetny mecz i był bardzo aktywny.

5 lipca 2020, 17:30 – Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)