OBYWATELSKA POSTAWA ŚWIADKÓW POMOGŁA ZATRZYMAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ

OBYWATELSKA POSTAWA ŚWIADKÓW POMOGŁA ZATRZYMAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ

Świadkowie, na skrzyżowaniu ulic Szreńskiej i Podmiejskiej w Mławie, uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy renault, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadkowie powiadomili policję. Kierowca renault miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Przewoził pasażerkę.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 17.30. Jak wynika z ustaleń oraz relacji świadków, kierowca renault megane jechał od strony Wojnówki w kierunku Mławy  i wyraźnie nie panował nad pojazdem. Świadek zdarzenia, jadący samochodem osobowym oraz drugi ze świadków, jadący samochodem ciężarowym, zablokowali drogę kierującemu renault i uniemożliwili dalszą jazdę. Kierowca renault porzucił  samochód i wraz z pasażerką odeszli z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani chwilę później, przez interweniujący patrol, na ul. Batorego w Mławie. Kierujący, 59-letni mławianin, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Pasażerka, 54-letnia kobieta, była trzeźwa. Zatrzymanemu mławianinowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja dziękuje świadkom tego zdarzenia za reakcję, która być może uratowała komuś zdrowie i życie. Odpowiedzialne zachowanie świadków zasługuje na słowa uznania i daje przykład skutecznego działania w walce z pijanymi kierowcami. Pamiętajmy, reakcja społeczna ma ogromne znaczenie.

 

Źródło/KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: