Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

OD 1 CZERWCA MOŻEMY SOBIE POWIEDZIEĆ “TAK”

Zarówno branża weselna jak i sami młodzi w końcu odetchnęli z ulgą. Resort rozwoju chce, by od 1 czerwca można było organizować wesela,ale oczywiście przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.

Jak będą wyglądać wesela w dobie koronawirusa?

Wesela do 100 osób

Resort zdrowia w piątek zgodził się na organizację wesel od początku czerwca. – Prowadzimy rozmowy, aby była możliwość zorganizowania uroczystości nawet dla 100 osób. Ostateczną decyzję podejmie premier w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia – wyjaśnia Olga Semeniuk wiceminister rozwoju.

I w restauracji i w plenerze

Prawdopodobnie będzie można organizować wesela zarówno  w plenerze, jak i w restauracjach. Zwłaszcza, że te zostały już otwarte i mogą przyjmować gości. – Trzeba będzie jednak zachować zasady dystansu społecznego. Stoliki nie będą mogły stać zbyt blisko siebie, mniej osób będzie mogło także przy nich siedzieć. Szczegółowe zalecenia są obecnie przygotowywane – mówi Faktowi wiceminister Semeniuk. Na pewno będą musiały być stanowiska z płynami do odkażania rąk.

Czy trzeba będzie chodzić w maseczkach?
Nie. Goście nie będą musieli zasłaniać twarzy w restauracji czy podczas wesela w plenerze.

Czy będzie można tańczyć?
– Tak i tu nie będzie żadnych ograniczeń – ani dla pary młodej, ani dla gości. Wierzymy jednak w zdrowy rozsądek i racjonalne zachowanie uczestników imprezy – wyjaśnia wiceminister rozwoju.

Co z jedzeniem? Czy będzie bufet albo szwedzki stół?
– Zalecaną metodą będzie obsługa gości na bieżąco – wyjaśnia wiceminister Semeniuk. Co ważne, kelnerzy i obsługa imprezy, będzie musiała nosić zarówno jednorazowe rękawiczki, jak i maseczki.

Czy na weselu będzie mógł być fotograf lub kamerzysta?
Tak, ale będą musieli stosować się do pewnych wytycznych, takich jak zachowanie dystansu od gości weselnych czy też noszenie jednorazowych rękawiczek oraz maseczek na twarzy.

źródło;gov.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: