Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Od niedzieli z PKP nad morze i w góry

W środę przewoźnik PKP Intercity poinformował, że od 14 czerwca będzie obowiązywał nowy wakacyjny rozkład jazdy. Jak wyjaśniono mają wrócić prawie wszystkie Pendolinoa, a także pociągi nad morze i w góry.

Przewoźnik wyjaśnił, że w okresie wakacyjnym na tory powrócą już niemal wszystkie pociągi kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane przez składy Pendolino. Pociągi, które zostaną przywrócone 10 i 11 czerwca br. umożliwią szybką i komfortową podróż między Trójmiastem a Krakowem i Rzeszowem oraz Warszawą a Wrocławiem, Krakowem i Gliwicami.

Dodano, że w dniach 26, 27 i 28 czerwca na tory wrócą kolejne składy Pendolino, które pojadą między innymi na trasach Trójmiasto – Warszawa – Kraków, Kołobrzeg – Kraków, Warszawa – Wrocław, Trójmiasto – Gliwice i Bielsko-Biała.

PKP Intercity podała, że pociągami przewoźnika łatwiej będzie można dostać się m.in. nad morze. Oprócz Pendolino, do rozkładu wracają pociągi IC Stoczniowiec z Zielonej Góry, TLK Doker z Katowic, kursujący z Bydgoszczy IC Powiśle, łączące Gdynię i Zakopane TLK Karpaty i IC Witkacy, weekendowy TLK Laguna z Łodzi, czy nocny TLK Ustronie relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków.

Dzięki temu ostatniemu możliwy będzie dojazd do Kołobrzegu oraz na Hel, gdzie pociąg będzie prowadzić grupę wagonów przełączaną w Gdyni.

Spółka wskazała, że na Półwysep Helski zawiozą podróżnych składy: TLK Artus z Katowic przez Wrocław i Poznań, EIC Jantar z Warszawy czy nocny TLK Mierzeja łączący Kołobrzeg i Lubin. Do Kołobrzegu dojadą także pociągi Pendolino oraz między innymi TLK Pobrzeże, który pojedzie już w pełnej relacji Łódź – Kołobrzeg – Łódź. Przewoźnik dodał, że wraz z wakacyjnym rozkładem pasażerowie łatwiej dostaną się do Świnoujścia. Dojadą tam m.in. pociągi: TLK Szyndzielnia z Bielska – Białej, nocny TLK Uznam z Warszawy, TLK Wybicki z Krakowa.

Intercity połączy ponadto inne nadmorskie miejscowości. Do Łeby będzie można dotrzeć z Warszawy pociągiem TLK Delfin, a z Krakowa i Katowic nocnym składem TLK Korsarz. TLK Gwarek zapewni możliwość podróżowania z Katowic i Poznania do Ustki. Ze stolicy Wielkopolski dojechać do niej będzie można także składem TLK Orkan.

Przewoźnik dodał, że wraz z nowym rozkładem, na trasy wrócą też pociągi do Zakopanego (od 26 czerwca) i będą to: kursujące z Warszawy pociągi EIC Tatry i IC Oscypek; IC Witkacy i TLK Karpaty łączące Trójmiasto ze stolicą Tatr. Z koeli mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli dojechać do Zakopanego pociągiem TLK Halny. Na tory wraca także nocny skład IC Podhalanin relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin.

Na tory wróci też IC Karkonosze oraz IC Orzeszkowa ,którymi odpowiednio dojedziemy z Warszawy i Białegostoku do Szklarskiej Poręby. W przypadku Orzeszkowej w drodze powrotnej będzie on jednak kursować tylko do Warszawy.

Wraz z wakacyjnym rozkładem, więcej pociągów będzie też kursowało pomiędzy dużymi miastami. Przewoźnik wskazał, że na torach znów pojawią się m.in. IC Zamenhof łączący Warszawę i Białystok, IC Włókniarz w pełnej relacji Szczecin – Łódź, IC Sztygar w skróconej relacji Wrocław – Katowice, IC Sienkiewicz łączący Kraków i Olsztyn. Wrócą ponadto składy IC Leśmian, IC Wokulski oraz IC Łęcka, które pozwolą łatwiej podróżować między stolicą a Łodzią.

PKP Intercity dodała, że w wakacje przywróconych zostanie też wiele pociągów z i do Poznania. Na tory wracają IC Drwęca do Olsztyna, TLK Ślązak do Katowic, jeżdżące do stolicy TLK Warta i EIC Chrobry czy weekendowy TLK Wetlina relacji Poznań – Łupków.

Spółka przygotowuje się również do wznowienia relacji międzynarodowych, wraz z otwarciem granic. Pociągi mają wracać na trasy do Niemiec, Czech, Austrii, Węgier i na Słowację.

W związku z koronawirusem, od 4 czerwca obowiązuje obowiązkowa rezerwacja miejsc we wszystkich kategoriach pociągów przewoźnika. Bilety jednorazowe są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Taką rezerwację muszą też posiadać posiadacze biletów okresowych.

źródło (PAP),brodnica.dlawas.info

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: