OSTRZEŻENIA IMGW!!! KIEPSKA POGODA W MŁAWIE I PRAWIE CAŁYM KRAJU

OSTRZEŻENIA IMGW!!! KIEPSKA POGODA W MŁAWIE I PRAWIE CAŁYM KRAJU

Pogoda dziś nie rozpieści nikogo. W prawie całym kraju IMGW ostrzega przed burzami, miejscami gwałtownymi. Jak będzie w powiecie mławskim?

W powiecie mławskim dziś maksymalna temperatura osiągnie 21°C. Prawie przez cały dzień będzie pochmurno i deszczowo. Tylko czasami pojawi się słońce. Możliwe też wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo wystąpienia incydentalnych porywów do 120 km/h. Miejscami grad.

Środa upłynie nam pod znakiem burz, i to w wielu miejscach gwałtownych. Ostrzeżenia IMGW nie dotyczą jedynie woj. zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz południowych powiatów woj. śląskiego i małopolskiego.

W pozostałej części kraju czekają nas burze. IMGW ostrzega, że ich początku możemy spodziewać się w godzinach południowych. W większości regionów będą to burze z gradem oraz silny wiatr, a ostrzeżenia są pierwszego stopnia.

Jednakże w woj. łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, a także w części województw: kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, czekają nas gwałtowne burze z gradem o drugim stopniu ostrzeżenia.

W całym kraju aura będzie pochmurna i deszczowa.

Źródło: Free-Photos z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: