Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku po Mszy św. zaprasza do kawiarni

W parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku wierni po Mszy św. niedzielnej zapraszani są do kawiarni Duchowa Arka. W okresie letnim znajduje się ona na świeżym powietrzu, w rozległym ogrodzie parafialnym z Dróżką Różańcową.

Po przerwie spowodowanej pandemią ponownie rozpoczęła działalność Duchowa Arka –  parafialna kawiarnia. W okresie letnim można z niej skorzystać na świeżym powietrzu, w ogrodzie parafialnym, który powstał na terenie zakupionym wiele lat temu przez pierwszego proboszcza parafii ks. Romualda Jaworskiego. Kawiarnia przy ogrodzie czynna będzie do wczesnej jesieni.

Kawiarnię w niedziele prowadzi Kazimiera Depta ze wspólnoty wdów konsekrowanych, przy pomocy innych wiernych z tej wspólnoty. Jego funkcjonowanie finansowo zapewnia parafia, przy wsparciu wiernych. Oprócz części typowo kawiarnianej, jest też kącik zabaw dla dzieci.

  • Kawiarnia Duchowa Arka latem znajduje się w ogrodzie parafialnym. Jest on ogólnodostępny, to przestrzeń sprzyjająca wyciszeniu, gdzie można przyjść na modlitwę czy chwilę wytchnienia. Ma pomóc wszystkim odwiedzającym to miejsce spotkać Boga wśród piękna przyrody. W ogrodzie znajduje się Dróżka Różańcowa ze stacjami różańca, co sprzyja modlitwie. Latem zapraszamy do Duchowej Arki wszystkich wiernych po niedzielnych Mszach św., na ciastko, kawę czy herbatę – przekazuje ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

Duszpasterz zwraca uwagę na jeszcze jeden pozytywny aspekt funkcjonowania kawiarenki: zaglądają do niej całe rodziny, ale też osoby samotne, dla których wyjście na niedzielną Mszę św. to często jedyne spotkanie z innymi ludźmi w niedzielę.

Kawiarnia parafialna Duchowa Arka czynna się w niedziele od godz. 9.00 do godz. 12.00.


Parafię pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku 40 lat temu 7 czerwca 1981 roku erygował ówczesny biskup płocki Bogdan Sikorski, jako drugą parafię w mieście Płońsku. Pierwsza Msza św. w tymczasowym kościele została odprawiona 1 października 1981 roku. W 1983 roku rozpoczęła się budowa docelowej świątyni. Poświęcenie nowoczesnego, murowanego kościoła, zbudowanego na planie sześciokąta foremnego, miało miejsce 12 czerwca 1994 roku. Na uwagę zasługuje figura Chrystusa i Matki Bożej, stacje Drogi Krzyżowej autorstwa Gustawa Zemły i witraże wykonane przez Tomasza Łączyńskiego.

Całością prac od początku istnienia parafii, aż do śmierci w 2001 r., kierował proboszcz ks. Romuald Jaworski. Po jego śmierci proboszczem został ks. Mirosław Tabaka. Ingres trzeciego w historii parafii proboszcza ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego, odbył się 13 marca 2010 roku. Ks. Sajewski zorganizował rozległy i malowniczy ogród parafialny, z jego inicjatywy powstała też Dróżka Różańcowa i kawiarnia Duchowa Arka.

 

 

 

Źródło i foto: diecezjaplocka.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: