PIĘĆ MEDALI ZAWODNIKÓW PŁETWALA W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH

PIĘĆ MEDALI ZAWODNIKÓW PŁETWALA W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH

Za nami jubileuszowa, 10. edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Gdyńskie Delfinarium”, które odbywają się pod patronatem prezydenta Gdyni. Sztandarowa impreza gdyńskiego KS Delfin to w tym roku około 500 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Oczywiście także z Płetwala Mława.

Z oprawą godną profesjonalnych zawodów pływackich, w nowoczesnej pływalni Akademickiego Centrum Sportu AMW na Oksywiu odbyły się tegoroczne zawody organizowane przez pływacki Klub Sportowy Delfin Gdynia. Okazja była wyjątkowa, bo „Gdyńskie Delfinarium”, jak nazywają się coroczne ogólnopolskie zmagania młodych pływaków w Gdyni, odbywało się już po raz dziesiąty.

Okrągły jubileusz wypadł okazale, bo pomimo pandemicznych ograniczeń chętnych do udziału w zawodach nie zabrakło.

– Zawody są podzielone na dwa bloki, w każdym bloku startuje 250 zawodników łącznie z 29 klubów z całego kraju. Kategorie wiekowe sięgają od 10 do 19 lat, zawodnicy startują na dystansach 50, 100 i 200 metrów, każdym stylem – mówił Przemysław Czoków, trener główny sekcji pływackiej w KS Delfin.

– To już 10 lat spotkań. Zaczynaliśmy w pewnym sensie dość skromnie, aczkolwiek od razu jako zawody ogólnopolskie. Mamy ambicje, żeby były to zawody międzynarodowe, mieliśmy teraz zgłoszenia również z klubów z zagranicy, ale ze względów lokalowych, a w tym roku ze względu pandemicznych nie udało się tego uzyskać – zaznacza Marek Gula, prezes KS Delfin.

Na torach 25-metrowej pływalni w Gdyni można było w sobotę zobaczyć młodych zawodników takich klubów, jak MKP Kołobrzeg, Znicz Koszalin, Kormoran Olsztyn, Jagiellonka Warszawa, Skalar Słupsk, KS Delfin i Siódemki Gdynia. Impreza była wprawdzie zamknięta dla publiczności, ale zmagania można było oglądać na żywo dzięki internetowej transmisji.

Nie zabrakło oczywiście reprezentantów Płetwala Mława, którzy zdobyli łącznie 5 medali w tej imprezie. Trzy srebrne i dwa brązowe. Zajmując 18 miejsce w klasyfikacji medalowej. Srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym zdobyła Sylwia Rząp. Kalina Ossowska srebrny medal 100 m stylem motylkowym. Jakub Czupryn brązowy medal  styl grzbietowy 100 m. Adrian Kaliszewski srebrny medal 100 m stylem klasycznym i brązowy medal na 100 m stylem dowolnym.

Źródło: www.gdynia.pl

Foto: Facebook Płetwal Mława

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: