PIESZY POTRĄCONY W CENTRUM MŁAWY!

PIESZY POTRĄCONY W CENTRUM MŁAWY!

Wczoraj, przed godz. 15, w centrum Mławy, doszło do potrącenia pieszej przez kierującego motorowerem. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala w Mławie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku, do którego doszło na ul. Żeromskiego w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reymonta. Jak wynika z ustaleń na miejscu tego zdarzenia, kierujący motorowerem, 44-letni mławianin, wyjeżdżając ze strefy zamieszkania na ul. Żeromskiego, w kierunku ul. Żwirki, nie  ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu pieszej. Potrącona 40-letnia mławianka, została przewieziona do szpitala w Mławie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych oraz w ich rejonie. Uważać powinni nie tylko kierujący pojazdami ale także piesi. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas. Kierowco, zbliżając się do przejścia dla pieszych zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność. Gdy widzisz, że kierowca z naprzeciwka zatrzymał się, by przepuścić pieszego, Ty powinieneś zrobić to samo.

Będąc pieszym, pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Przechodź w miejscach do tego wyznaczonych, nie wbiegaj na przejście ani nie przejeżdżaj rowerem, hulajnogą itp., zanim wejdziesz na przejście, upewnij się, że to bezpieczne – nie ryzykuj ! Nie stój przed przejściem, jeśli nie masz zamiaru przechodzić – rozmowę z kolegą czy przez telefon możesz prowadzić w innym miejscu.  Zdejmij słuchawki z uszu, schowaj telefon do kieszeni. Bądź odpowiedzialny za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło i foto/KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: