Pijani kierowcy na drogach!

Pijani kierowcy na drogach!

Wczoraj, w ciągu niespełna godziny, mławscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących- obaj z wynikiem ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Policja apeluje o informacje dotyczące nietrzeźwych kierowców – takie zgłoszenie można przekazać anonimowo, dzwoniąc pod numer 112.

Jeden z nietrzeźwych kierowców, to 45-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Został zatrzymany o godz. 18 przez interweniujący patrol z posterunku policji w Wieczfni Kościelnej. Policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę opla astry na drodze relacji Grzybowo – Grzybowo Kapuśnik. Mężczyzna, na widok patrolu zatrzymał się, wykonał manewr cofania i wjechał w drogę prowadzącą na pole. Nie uniknął jednak kontroli. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. W rozmowie z interweniującymi policjantami oświadczył, że zatrzymał się ponieważ chciał wypić kolejne piwo.  Jak się ponadto okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Drugi kierowca z promilami został zatrzymany w Strzegowie, dzięki reakcji anonimowej osoby, która zgłosiła zagrożenie na numer alarmowy 112. Kierowca volkswagena golfa jechał zygzakiem krajową siódemką. Został zatrzymany przez interweniujący patrol z posterunku policji w Strzegowie. 40-letni mieszkaniec Olsztyna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Oświadczył, w rozmowie z policjantami, że nie pił żadnego alkoholu a kontrola drogowa jest bezpodstawna. Mieszkaniec Olsztyna trafił do policyjnego aresztu.

W obu przypadkach postępowanie prowadzi KPP w Mławie. Zatrzymanym nietrzeźwym kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Policja, bez społecznego wsparcia i reakcji świadków, nie wygra walki z nietrzeźwymi kierowcami. Aby zapobiec niebezpieczeństwu na drodze, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację o podejrzanie zachowującym się kierowcy. Taka reakcja nic nie kosztuje a może uratować czyjeś zdrowie i życie.

  1. Źródło/KPP w Mławie

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: