PIJANY KIEROWCA UCIEKAŁ POLICJI QUADEM

PIJANY KIEROWCA UCIEKAŁ POLICJI QUADEM

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie nietrzeźwego kierującego quadem. Do zdarzenia doszło w niedzielę, tuż przed 20.00, w miejscowości Proszkowo, gm. Szreńsk. Interweniujący patrol policji z posterunku w Szreńsku, zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę quada, który nie używał kasku ochronnego. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, kierowca próbował uniknąć kontroli, wjeżdżając na drogę gruntową w kierunku lasu. Został zatrzymany chwile później. To 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W momencie zatrzymania miał w  organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. Quad, którym się poruszał, nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z art. 178a§1 Kodeksu karnego, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szreńsku.  

To nie jedyny nietrzeźwy za kierownicą, w czasie pierwszego wakacyjnego weekendu. W sobotę, w Zawadach, gm. Lipowiec Kościelny, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki vw passat. 19-letni mieszkaniec Gdańska miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policję wezwał sam… twierdząc że krowa zarysowała mu samochód. Jak ustalili policjanci,  kolizji ze zwierzęciem nie było. Kierowca natomiast chciał uniknąć kosztów naprawy wypożyczonego samochodu. Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem gdańszczanina do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Nie ma tygodnia, by do policyjnego aresztu nie trafiali kolejni pijani kierowcy. Kierujący, który po alkoholu wsiada za kierownicę, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego. W walce z pijanymi kierowcami ważna jest społeczna reakcja. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 i anonimowo przekazać informację o nietrzeźwym za kierownicą. Taka reakcja ma ogromne znaczenie.

 

Źródło/KPP w Mławie

Obraz Eryk P z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: