Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

PIJANY KIEROWCA ZJECHAŁ OSOBÓWKĄ DO PRZYDROŻNEGO ROWU. TWIERDZIŁ, ŻE NIE ON KIEROWAŁ TYLKO JEGO ŻONA

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o trzeźwość za kierownicą. Pijani kierujący to śmiertelne zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj osobowy opel, którym kierował nietrzeźwy 47-latek dachował w przydrożnym rowie. Mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W poniedziałek 23 maja, około godz. 18:40 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącej w przydrożnym rowie osobówce, w której wnętrzu zakleszczony jest mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, w czasie rozmowy ze świadkami zdarzenia ustalili, że opel jechał od strony miejscowości Krysk w kierunku miejscowości Brody. Na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd dachował. W oplu znajdował się nieprzytomny mężczyzna, który po chwili, w czasie udzielania mu pomocy przez świadków zdarzenia, ocknął się, wydostał z pojazdu i uciekł.
Policjanci sprawdzili przyległy do miejsca zdarzenia teren. W przydrożnych zaroślach znaleźli 47-letniego mieszkańca gm. Naruszewo, który miał zakrwawioną twarz i liczne otarcia naskórka. Od mężczyzny czuć było wyraźnie alkohol. Tłumaczył policjantom, że to nie on kierował oplem, tylko jego żona, a posiadane przez niego obrażenia są skutkiem pobicia.
Tej wersji wydarzeń stanowczo zaprzeczyła żona mężczyzny, która chwilę później przyjechała na miejsce.
47-latek został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Pobrana została od niego krew do badań laboratoryjnych. Wstępne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Alkohol to wciąż poważny problem na naszych drogach. Kary dla kierowców są coraz surowsze, a mimo to praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali pijanych kierowców, rowerzystów czy motorowerzystów, którzy narażają nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od początku br. na drogach powiatu płońskiego zatrzymanych zostało 50 nietrzeźwych kierowców oraz  10 kierujących pojazdami po użyciu alkoholu.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą nawet 2 lat więzienia. Do tego dochodzi wysoka kara grzywny oraz co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Żródło: policja mazowiecka

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: