Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Pijany mężczyzna miał zabić sąsiada, bo ten nie pozwolił mu strzelać fajerwerkami

W Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie zabójstwa zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Jak podaje policja, podejrzani mieli rzucać przez blokiem petardami. Ponieważ było po godz. 22, sąsiad wyszedł zwrócić im uwagę, by przestali strzelać. Doszło do ostrej wymiany zdań, w trakcie której 32-latek chwycił nóż.

Zarzut zabójstwa usłyszał 32-latek. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie ciosów nożem 42-latkowi, z którym się pokłócił. Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek nowodworskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

30 grudnia 2020 r. kilka minut przed północą do dyżurnego nowodworskiej komendy policji wpłynęła informacja, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do nieporozumienia sąsiedzkiego. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze szybko ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że w wyniku nieporozumienia słownego doszło do awantury, podczas której, 32- letni nowodworzanin wyjął nóż i zadał nim ciosy drugiemu mężczyźnie. Pomimo natychmiast podjętej najpierw przez  policjantów, a następnie kontynuowanej przez ratowników medycznych reanimacji 42- latka, nie udało się go uratować.

Zebrane na miejscu przez mundurowych ślady wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że w mieszkaniu gdzie przebywał 32-latek i jego 35- letni kolega, mogło dojść pomiędzy nim a zmarłym 42-latkiem do kłótni, podczas której mężczyzna został śmiertelnie ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej i grzbietu.

32-latek i jego 35- letni kolega zostali przez nowodworskich policjantów zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u pierwszego z nich ponad 1,7, a u drugiego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawił 32- latkowi zarzut zabójstwa 42-latka, a jego 35- letniemu koledze zarzut pomocy sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec 32-latka i jego 35- letniego kolegi najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa 32- latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, zaś 35- latkowi do 5 lat więzienia.

 

Źródło i foto/kppnowydwor.policja.waw.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: