PIŁ ZE ZNAJOMYMI ALKOHOL DOSZŁO DO TRAGEDII!

PIŁ ZE ZNAJOMYMI ALKOHOL DOSZŁO DO TRAGEDII!

Płońscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę nad zalewem w Nowym Mieście. 31-letni mężczyzna w czasie pływania zniknął pod lustrem wody. Jego ciało, po upływie około 1,5 godziny wydobyli płetwonurkowie.

W niedzielę 13 września br. popołudniu 31-letni mieszkaniec gm. Sochocin wraz z trójką znajomych spędzał wolny czas nad zalewem w Nowym Mieście. W pewnym momencie mężczyzna zdecydował, że popływa. Wskoczył do wody i próbował przepłynąć zalew w obie strony. Najprawdopodobniej w połowie drogi powrotnej, zaczął tonąć i zniknął pod lustrem wody. Znajomi ruszyli mu na pomoc, jednak nie zdołali go odnaleźć. Wezwane na miejsce wszystkie służby ratunkowe, natychmiast rozpoczęły poszukiwania 31-latka. Po około 1,5 godziny poszukiwań, ciało mężczyzny wyłowione zostało przez płetwonurków.

Niestety, po raz kolejny do utonięcia doszło, gdy osoba najprawdopodobniej znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Przypominamy by nie lekceważyć zakazów, jakie znajdują się na zbiornikach wodnych i korzystać z miejsc do tego przeznaczonym, które są odpowiednio oznakowane, i w których nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Pamiętajmy, że głównymi przyczynami utonięć są dalekie odpłynięcia od brzegu, groźne są skoki do wody szczególnie tam gdzie nie znamy zbiornika wodnego. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu!

Źródło: KPP Płońsk

Foto: Asinno z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: