PLAGA WYPADKÓW NA WSIACH

PLAGA WYPADKÓW NA WSIACH

Nie ma tygodnia żebyśmy nie słyszeli o wypadku na wsi podczas prac rolniczych. Bardzo częstą ofiarami śmiertelnymi są dzieci. W Cieminku k. Drawska Pomorskiego (woj. zachodniopomorskie) Ciągnik przygniótł 37-letniego mężczyznę i jego 4-letniego synka. Niestety, nie udało się ich uratować.  To jedna z ostatnich tragedii  podczas prac polowych, w której zginęło dziecko.
W powiecie żuromińskim 9-letni chłopiec zeskoczył z ciągnika wprost pod koła nadjeżdżającego z przeciwnej strony busa. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.
W miejscowości Łyśniewie Sierakowickim (powiat kartuski) w ubiegłym tygodniu pod kołami ciągnika zginął dwulatek. Jak wynika z opisu sytuacji przekazanej przez policję, dziecko jeździło z ojcem ciągnikiem po polu. W pewnym momencie drzwi pojazdu uchyliły się i chłopiec wypadł wprost pod koła.
Kolejna ofiara wypadku to Andrzej Samoraj, burmistrz Drobina w powiecie płockim. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, 43-letni samorządowiec został przygnieciony przez opryskiwacz do roślin. “
Policja apeluje, by przy wykonywaniu prac polowych kierować się rozsądkiem i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które narażone są na wiele niebezpieczeństw.
Opracowanie własne

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: