Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

PLANTACJA MARIHUANY W MIESZKANIU!

Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. 27-letni kierujący był pod działaniem narkotyków, a w kieszeni miał amfetaminę W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili plantację konopi indyjskich w specjalnie przygotowanym do tego namiocie foliowym. Do tego zabezpieczyli znaczne ilości marihuany i amfetaminy. 27-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze na czas nie krótszy od 3 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi, którym jechało dwóch młodych mężczyzn. Za kierownicą siedział 27-latek, a pasażerem był 30-latek. Obaj to mieszkańcy Rucianego – Nidy. Kierowca był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod działaniem narkotyków. Pobrana mu została krew do dalszych badań. W kieszeni jego kurtki policjanci znaleźli zawiniątko z amfetaminą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci przystąpili do wykonywania dalszych czynności procesowych. Przeszukując mieszkanie 30-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 30-latek objęty został policyjnym dozorem.

W mieszkaniu 27-latka policjanci ujawnili plantację konopi indyjskich. Znajdowała się ona w specjalnie przygotowanym do tego namiocie foliowym ukrytym za ścianą z kartogipsu. W środku rosło 10 krzaków marihuany, które mogłyby dostarczyć około 250 porcji dilerskich, co stanowi znaczną ich ilość. W namiocie tym znajdował się cały sprzęt do uprawy marihuany zapewniający odpowiednie nawożenie, właściwe oświetlenie roślin, ich temperaturę, wilgotność, nawodnienie oraz wentylację.

To nie jedyne środki odurzające zabezpieczone w mieszkaniu 27-latka. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli jeszcze znaczne ilości amfetaminy oraz suszu marihuany, który mógłby dostarczyć około 350 porcji dilerskich.

27-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 

 

 

Źródło i foto: policja warmińsko-mazurska

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: