POD KONIEC WRZEŚNIA WCHODZĄ NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE SPRZEDAŻY MIĘSA

POD KONIEC WRZEŚNIA WCHODZĄ NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE SPRZEDAŻY MIĘSA

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 30 września 2020 r. wejdą w życie przepisy, które nakładają obowiązek znakowania świeżego mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia. Taki obowiązek wprowadziła Komisja Europejska – informuje serwis Businessinsider.

Jak informuje resort rolnictwa, flagi będą musiały się pojawić tylko na mięsie świeżym na wagę, schłodzonym i zamrożonym ze świń, owiec, kóz i drobiu. Takim, które jest sprzedawane bez opakowań. Resort rolnictwa wyjaśnia, nie każde świeże mięso sprzedawane na wagę będzie musiało być oznakowane flagą. Nowe przepisy nie dotyczą produktów, które zostały już oznakowanie graficznie jako “Produkt polski”, czyli mięsa pochodzącego od zwierząt urodzonych, hodowanych i ubitych w Polsce.

Komisja Europejska zapowiada również zmiany dotyczące innych produktów spożywczych. W przyszłości ma zostać wprowadzony obowiązek umieszczania z przodu opakowania informacji o wartości odżywczej danego produktu oraz jego wpływie na klimat i środowisko.

 

 

 

Źródło/warszawa.naszemiasto.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: