PODAŁA SIĘ ZA PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ I OKRADŁA SENIORKĘ!

PODAŁA SIĘ ZA PRACOWNIKA POMOCY SPOŁECZNEJ I OKRADŁA SENIORKĘ!

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustki, która okradła seniora. Kobieta podawała się za pracownika pomocy społecznej, realizującego program rządowy, pomnażający oszczędności starszych osób. 76-letni mieszkaniec gm. Lipowiec Kościelny, stracił wszystkie swoje oszczędności.
Do zdarzenia doszło w piątek, około południa. Senior wpuścił do domu nieznaną kobietę, która powiedziała, że jest pracownikiem socjalnym, zajmującym się realizacją programu rządowego, pozwalającego seniorom na pomnożenie oszczędności. Wystarczy wpłacić pieniądze na odpowiedni fundusz. Gwarantowany zysk miał wynieść kilka tysięcy złotych. Senior przekazał oszustce zgromadzone w domu oszczędności, by je przeliczyła. Kobieta wzięła pieniądze, po czym wsiadła do samochodu, w którym czekał już kierowca, i odjechała. Senior nie zdołał nic zrobić. Po całym zdarzeniu wezwał policję. Złodziejka odjechała samochodem marki Citroen C5 kombi, ciemnego koloru. To starsza, otyła kobieta, wzrost ok. 155 cm. Policja apeluje do osób, które mają informacje na temat tego lub podobnych zdarzeń, o kontakt z tutejszą jednostką policji, tel. 47 703 62 00. Informacje można przekazywać anonimowo. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Policja apeluje do seniorów o ostrożność: – NIGDY nie przekazuj obcej osobie pieniędzy – nawet jeśli podaje się za policjanta – NIGDY nie udostępniaj obcej osobie swoich danych – także przez telefon – NIGDY nie podpisuj umów, jeśli nie znasz ich treści a okoliczności złożonej oferty, budzą jakiekolwiek podejrzenia. – ZAWSZE konsultuj z bliskimi, zaufanymi osobami jakiekolwiek prośby o udzielenie pożyczki – NIGDY nie wpuszczaj do domu obcych osób.
Źródło/KPP w Mławie
Obraz Gerd Altmann z Pixabay 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: