PODEJRZANI O KRADZIEŻ I WŁAMANIE ZATRZYMANI

PODEJRZANI O KRADZIEŻ I WŁAMANIE ZATRZYMANI

Przasnyscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w minionym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie włamania do budynku po byłej zajezdni PKS w Przasnyszu i kradzieży sprzętu o wartości ponad 23 tyś. złotych. Za to przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 października tego roku. Nieznani jeszcze wtedy sprawcy po wyłamaniu drzwi wejściowych do budynku po byłej zajezdni PKS w Przasnyszu, dokonali kradzieży m.in. pieniędzy, komputerów, tachografów, wykaszarki oraz innego sprzętu elektronicznego i narzędzi, służących do naprawy lub kalibracji tachografów w pojazdach ciężarowych powodując straty w wysokości ponad 23 tyś. złotych.

Kiedy sprawa została zgłoszona Policji, ustaleniem osób mających związek z tym przestępstwem oraz ich zatrzymaniem zajęli się przasnyscy kryminalni.

Dzięki wielogodzinnym analizom zgromadzonego materiału dowodowego oraz skutecznej pracy operacyjnej, policjanci w miniony czwartek,  22 października br. dokonali zatrzymania dwóch mieszkańców Przasnysza w wieku 28 i 29 lat. mających związek z tą sprawą.  Policjanci ustalili również miejsce w którym sprawcy ukryli skradzione przedmioty.

Dzięki skutecznej pracy przasnyskich policjantów, skradzione mienie powróciło do właściciela, a obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Przasnysz

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: