Podział IV ligi mazowieckiej na trzy grupy. Z kim zagra Mławianka?

Podział IV ligi mazowieckiej na trzy grupy. Z kim zagra Mławianka?

Zakończenie nietypowego sezonu i przygotowanie do nowego w czasach nadal panującej pandemii było tematem posiedzenia Zarządu Mazowieckiego ZPN, które odbyło się 30 czerwca br. na terenie obiektu MOSiR w Ząbkach.

Dzięki determinacji mazowieckiej centrali piłkarskiej udało się wyłonić zespoły, które awansowały do wyższych klas rozgrywkowych choć po części dzięki wynikom, uzyskanym na murawie. Rozegrano także 1/8 regionalnego finału Pucharu Polski, który odbędzie się 18 lipca br. Jak na razie pretenduje do niego 8 drużyn: z Sulejówka, Ursusa, Radomia, Grodziska Maz., Przysuchy, Makowa, Nowego Dworu i Mszczonowa.

Budzącym najwięcej emocji był temat kształtu bezspadkowej w tym sezonie IV ligi, do której na kolejny okres zakwalifikowano aż 42 zespoly (z lig okręgowych awansowało 12 drużyn). Początkowo przymierzano się do rozgrywek w dwóch grupach, jednak po konsultacji ze wszystkimi zainteresowanymi przeważyły względy ekonomiczne; czwartoligowców podzielono jednak na trzy czternastozespołowe grupy: stricte stołeczna, oraz radomsko-siedlecką i płocko-ciechanowsko-ostrołęcką, uzupełnione drużynami z okolic Warszawy. Taki układ zapewni na koniec sezonu bardziej czytelny zapis dotyczący awansów i baraży. Rozgrywki ruszą 1 sierpnia br. Jaki będzie terminarz oraz kto za rok awansuje a kto spadnie dowiemy się wkrótce.

Zatem Mławianka Mława zagra w grupie płocko – ciechanowsko – ostrołęckiej uzupełnionej przez zawsze silne zespoły z okolic Warszawy. Na pewno łatwo nie będzie. Mławianie pokazali jednak, że potrafią walczyć i grać efektownie. Dysponują silnym składem a być może dojdą nowi zawodnicy i drużyna jeszcze się wzmocni. Z niecierpliwością czekamy na początek nowego sezonu w IV lidze.

Grupa płocko – ciechanowsko – ostrołęcka:

 1. Wisła Płock II
 2. Akademia Piłkarska KS Łomianki
 3. Klub Sportowy “Żyrardowianka” Żyrardów
 4. MKS Przasnysz
 5. Hutnik Warszawa
 6. MKS Makowianka Maków Maz.
 7. Wkra Żuromin
 8. Kasztelan Sierpc
 9. KS Bzura Chodaków
 10. Mławianka Mława
 11. LKS ŚWIT Staroźreby
 12. Nadnarwianka Pultusk
 13. Wołomiński Klub Sportowy Huragan
 14. KS CK Troszyn

Źródło: MZPN

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: