POJECHALI NA MAJÓWKĘ I ZGUBILI SAMOCHÓD. INTERWENIOWAŁA POLICJA

POJECHALI NA MAJÓWKĘ I ZGUBILI SAMOCHÓD. INTERWENIOWAŁA POLICJA

Komendant posterunku policji  w Mikołajkach, pomógł odnaleźć auto dla pary seniorów z województwa mazowieckiego. Starsze małżeństwo zaparkowało samochód na jednej z ulic miasta i udało się na zwiedzanie okolicy. Po kilkugodzinnym przemieszczaniu się z miejsca na miejsce i wypoczynku para straciła orientację w terenie i zapomniała gdzie zaparkowała auto. Z pomocą na szczęście przybył szef mikołajskich funkcjonariuszy.

W długi majowy weekend (01.05.2021r.) kom. Wojciech Dutczak pełnił służbę w Komisariacie Policji w Mikołajkach. Gdy w godzinach popołudniowych wsiadał do auta na parkingu służbowym, podeszła do niego para zdezorientowanych seniorów. Małżeństwo poprosiło o pomoc w odnalezieniu auta. Z ich relacji wynikało, że przyjechali z województwa mazowieckiego na kilkugodzinny wypoczynek i zwiedzanie Mikołajek. Zaparkowali samochód na jednej z ulic i udali się na krótki rejs statkiem po jeziorze. Po powrocie małżeństwo straciło orientację w terenie i zapomniało gdzie pozostawili auto. Nie mogli sobie przypomnieć ani nazwy ulicy ani żadnych charakterystycznych miejsc. Gdy ich samodzielne poszukiwania nie przynosiły rezultatu, a zdenerwowanie i zmęczenie dawało o sobie znać, postanowili poprosić o pomoc policję. Z uwagi na to, że patrol policji w Mikołajkach podejmował inną interwencję, szef komisariatu kom. Wojciech Dutczak zaoferował swoją pomoc w odnalezieniu auta. Wraz z parą seniorów wsiadł do własnego samochodu i wspólnie rozpoczęli poszukiwania zaginionego pojazdu. Policjant sprawdzał kolejno parkingi i ulice, na których starsi państwo mogli zaparkować auto. Podczas objazdu miasta starszy pan zaczął kojarzyć pewne miejsca i ulice, którymi jechał. Dzięki pomocy policjanta po pewnym czasie na jednym z miejskich parkingów udało się odnaleźć pozostawiony pojazd. Pomoc udzielona małżeństwu przez kom. Wojciecha Dutczaka została przez nich docenione. Do Komisariatu Policji w Mikołajkach wpłynęły następujące podziękowania:

„Serdeczne podziękowanie Panu Komisarzowi za odnalezienie samochodu pozostawionego na parkingu nie znając ulicy. Pan Komisarz z własnej woli, opanowany, spokojny – co miało wpływ na nasze samopoczucie – przyszedł nam z pomocą. Pełne uznanie za poświęcenie czasu, odnalezienie samochodu, dzięki temu szczęśliwie mogliśmy wrócić do domu. Przepraszamy Pana Komisarza, na przyszłość obiecujemy, że nazwa ulicy będzie zapisana. Życzymy samych sukcesów tak w pracy jak i w życiu osobistym. Wdzięczni i zagubieni na majówce 1.V.2021r. Ryszard i Wiesława.”

Źródło/policja

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: