POLICJA PRZYGOTOWUJE SIĘ NA WAKACJE! BĘDĄ WYSOKIE MANDATY

POLICJA PRZYGOTOWUJE SIĘ NA WAKACJE! BĘDĄ WYSOKIE MANDATY

Drogówka zapowiada, że w wakacje nie będzie odpuszczać kierowcom. Policjanci mają być wyjątkowo surowi. Wysokie mandaty grożą też za brak maseczki. W ocenie policji te wakacje będą wyjątkowe. Wszystko dlatego, że Polacy głównie podróżować będą po kraju swoimi prywatnymi samochodami.

– Każdej doby będzie pracować kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy – zapowiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji na specjalnej konferencji prasowej. Jak wyliczał Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, podczas zeszłorocznych wakacji w wypadkach zginęło 582 osób.

Policja ma w te wakacje wysłać na drogi najnowsze nieoznakowane auta ze świeżych uzupełnień floty.

– Zakupy obejmują znane marki samochodów. Zamierzamy pełną moc i siłę naszych radiowozów zastosować do wyłapywania piratów drogowych – zapowiedział Ciarka. – Wykorzystamy każdy możliwy sprzęt na lądzie, wodzie i w powietrzu. Śmigłowcem będą wyłapywani kierowcy zachowujący się szczególnie niebezpiecznie, drastycznie przekraczający prędkość. Użyjemy też drontów do obserwacji ruchu drogowego – wyliczył. Policjanci z grupy SPEED dostali też do dyspozycji nową Skodę Superb.  Ma mocniejszy silnik i napęd 4×4.

Nie będzie też litości dla kierowców podginających tablice rejestracyjne, by utrudnić identyfikacje. Za takie drogowe “cwaniactwo” skończy się mandatem do 1000 zł.

Policja będzie też kontrować noszenie maseczek. Zakrywanie ust i nosa konieczne jest w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w samochodzie osobowym, w którym poruszają się co najmniej dwie osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Za brak maseczek mandat może wynosić nawet 500 zł.

 

Źródło: money.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: