Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

POLICJANCI ZMUSZENI DO UŻYCIA BRONI PALNEJ! POŚCIG I USZKODZONY RADIOWÓZ

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego widząc peugeota, który porusza się z nadmierną prędkością dali wyraźne sygnały kierowcy do zatrzymania. Ten jednak tylko na chwilę zwolnił, po czym przyspieszył i zaczął uciekać. W wyniku jego manewru policjant musiał odskoczyć, aby uniknąć potrącenia. Ponadto uciekinier w trakcie pościgu uderzył w radiowóz. Podczas akcji policjanci zmuszeni byli do użycia broni palnej, co przyniosło oczekiwany skutek w postaci zatrzymania pojazdu. Podczas działań nikt nie doznał obrażeń. Dzięki zdecydowanej reakcji ostrołęckich policjantów mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Wczoraj usłyszał już zarzuty i przyznał się do ich popełnienia.

W środę o godzinie 8 policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego na trasie krajowej K61 w Nożewie widząc osobowego peugeota, który jechał z nadmierną prędkością, dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Jednak ten zignorował polecenie umundurowanych funkcjonariuszy i jadąc z dużą prędkością skierował pojazd wprost na interweniującego policjanta, który, aby uniknąć potrącenia, musiał odskoczyć. Kierowca kontynuował ucieczkę w kierunku miejscowości Różan. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Podczas niego mężczyzna wielokrotnie popełniał wykroczenia w ruchu drogowym. Informacja o zdarzeniu została przekazana do dyżurnego ostrołęckich policjantów. Po chwili do pościgu przyłączyły się kolejne patrole, jeden z nich z Posterunku Policji w Goworowie zablokował drogę uciekinierowi wykorzystując do tego kolczatkę oraz radiowóz.

Jednak kierowca peugeota widząc blokadę nie zwolnił i uderzył w jadący obok radiowóz, po czym dalej próbował uciekać. Przejechał kilkadziesiąt metrów przydrożnym rowem i uderzył w przepust wodny uszkadzając poważnie swój pojazd. Jednak nawet to nie zniechęciło go do dalszej ucieczki. Mundurowi widząc jakie zagrożenie powoduje zmuszeni byli do użycia broni palnej. Dopiero to przyniosło oczekiwany skutek w postaci zatrzymania pojazdu. Ostatecznie pościg został zakończony w miejscowości Czarnowo. Mężczyzna został szybko przez mundurowych obezwładniony i zatrzymany.

Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Jak ustalono wcześniej odsiadywał już kilkukrotnie kary pozbawienia wolności.

Jak wykazało sprawdzenie w bazie danych nie posiada on także ważnego prawa jazdy. Wczoraj 35 – latek usłyszał już zarzuty dotyczące niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych. Ponadto będzie także odpowiadał za szereg popełnionych w trakcie pościgu wykroczeń.

Przypominamy, że samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w takich przypadkach za każdym razem będą działali zdecydowanie.

 

 

 

Źródło i foto: KPP Ostrołęka

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: