PONAD 2 PROMILE ALKOHOLU I DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW I ZA KÓŁKIEM

PONAD 2 PROMILE ALKOHOLU I DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW I ZA KÓŁKIEM

Wciąż nie brakuje ryzykantów. Nie dość, że sami narażają się na niebezpieczeństwo, to stanowią też poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W miniony, wakacyjny weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

W niedzielę, o godz. 14.45 w miejscowości Strzegowo, policjanci z posterunku w Strzegowie zatrzymali 51-letniego mieszkańca gm. Strzegowo, który kierował samochodem marki Audi A4 będąc w stanie nietrzeźwości.  W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Także w niedzielę, o godz. 17.00, interweniujący patrol zatrzymał  w miejscowości Stare Brzozowo, podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierował samochodem marki BMW. 31-letni mieszkaniec gm. Wieczfni Kościelnej nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu. Pobrano mu krew do badań.  Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy! Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Źródło: KPP Mława

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: