POSIADAŁ BLISKO 850 GRAMÓW MARIHUANY!

POSIADAŁ BLISKO 850 GRAMÓW MARIHUANY!

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli blisko 850 gramów marihuany. Ponadto okazało się, że mężczyzna zajmował się również uprawą konopi indyjskich. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Działdowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca Działdowa oraz 23-letniego mieszkańca Torunia, którzy posiadali przy sobie marihuanę i substancje psychotropowe.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 28-latka, który w jednym z domów na terenie gminy Dywity miał przechowywać znaczne ilości środków odurzających.  W ubiegły czwartek (06.08.2020) funkcjonariusze weszli na teren posesji mężczyzny podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania w garażu policjanci znaleźli worek z zawartością zielonego suszu roślinnego. Kolejne narkotyki znajdowały się w domu m.in. w kuchni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 850 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Ponadto okazało się, że 28-latek zajmował się uprawą konopi indyjskich. W trakcie czynności policjanci na jednym z nieużytków rolnych w gminie Olsztynek znaleźli i zabezpieczyli 10 krzewów nielegalnej rośliny. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innej niż włókniste, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W piątek (07.08.2020) działdowscy kryminalni podczas prowadzonych działań na terenie gminy Płośnica interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Działdowa, u którego znaleźli woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został  zatrzymany i przewieziony do KPP w Działdowie celem wykonania niezbędnych czynności. Tego samego dnia w tym samym miejscu funkcjonariuszy interweniowali kolejny raz tym razem wobec 23- letniego mieszkańca Torunia, gdzie na  podstawie szeregu  przeprowadzonych czynności uzyskali, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Nie mylili się. Ujawnili przy nim sześć zawiniątek papierowych z zawartością zielonego suszu oraz jedno zawiniątko z substancją psychotropową. Po zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sadem. Każdemu z nich grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: KPP Działdowo

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: