POSIADALI MARIHUANĘ, HASZYSZ I OKOŁO 80 GRAMÓW AMFETAMINY!

POSIADALI MARIHUANĘ, HASZYSZ I OKOŁO 80 GRAMÓW AMFETAMINY!

W piątek (4.09.2020r.) w Działdowie na jednej z ulic patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego w trakcie patrolu zauważył 36-letniego mieszkańca Działdowa, który na widok radiowozu odrzucił woreczek foliowy z zapięciem strunowym, w który znajdował się susz roślinny oraz dwie bryłki koloru brązowego. Ponadto w trakcie przeszukania mężczyzny w jego posiadaniu ujawniono trzy szklane lufki, z których jedna była nabita suszem roślinnym. Policjanci zabezpieczyli susz i bryłki, a mężczyznę osadzili w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Przeprowadzone badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone produkty, to marihuana i haszysz.

W tym samym dniu w Działdowie inni funkcjonariusze prewencji w trakcie wykonywania czynności służbowych zauważyli 31-letniego działdowianina, który na widok radiowozu odrzucił owalny przedmiot, którym okazał się pojemnik po jajku niespodziance. W zabezpieczonym „jajku” znajdowały się cztery opakowania wykonane ze spożywczej srebrnej folii oraz jeden woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku amfetaminy. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

Ci sami funkcjonariusze w nocy z piątku na sobotę zatrzymali 38-latka z terenu gminy Działdowo, w którego posiadaniu znajdowało się blisko 80 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany  przez policjantów podczas ucieczki w okolicy garaży na osiedlu przy ulicy Nidzickiej w Działdowie. 38-latek podczas ucieczki  odrzucił wyjętą z kieszeni czarną folię z zawartością białego proszku oraz dwa woreczki z zapięciem strunowym, w których również znajdował się biały proszek. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczony proszek, to amfetamina.

W sobotę 05.09.2020 r. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Działdowie zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne. W związku z powyzszym teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Działdowo

Foto: falco z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: