POWIAT MŁAWSKI. PIJANY KIEROWCA URSUSA UDERZYŁ W TIRA!

POWIAT MŁAWSKI. PIJANY KIEROWCA URSUSA UDERZYŁ W TIRA!

Do zdarzenia doszło w sobotę, o godz. 14. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym, 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Szumska, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok samochodu ciężarowego marki Volvo. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu  a ponadto brak uprawnień do kierowania. Kierujący volvo,  43-letni mieszkaniec pow. mławskiego, był trzeźwy. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala w Mławie, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

To niestety nie jedyny, w  ciągu weekendu przypadek kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W niedzielę, przed godz. 9 rano, na ul. Sienkiewicza w Mławie patrol ruchu drogowego  zatrzymał pijanego kierującego peugeotem. 34-letni mławianin miał w  organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania.  Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Z pięknej, weekendowej pogody skorzystał nietrzeźwy rowerzysta z sądowym zakazem.  W sobotę, tuż przed godz. 16, w Woli Dębskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał 50-letniego mieszkańca pow. żuromińskiego (ponad 1,60 promila alkoholu) z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów. Zatrzymany mężczyzna, poza wykroczeniem,  odpowie za przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych kierujących. Skuteczna walka z pijanymi za kierownicą zależy od każdego z nas. Jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę wystarczy przekazać informację dzwoniąc na numer 112. Twoja reakcja może zapobiec niebezpieczeństwu na drodze.

Przypominamy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

 

 

 

 

Źródło: KPP Mława

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: