POWSTAŁA GRA PLANSZOWA O MŁAWIE

POWSTAŁA GRA PLANSZOWA O MŁAWIE

Przedrzeć się przez miasto i stulecia bez wehikułu czasu? Jest to możliwe! Zapraszamy na promocję gry planszowej „Mława 1429 czyli spacerkiem po Mławie” zaprojektowanej i wydanej przez stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe.

Gra „Mława 1429, czyli spacerkiem po Mławie” otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom kultury + Inicjatywy lokalne 2021”, a także wsparcie finansowe Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

– Dzięki temu udało nam się zrealizować kolejny z naszych pomysłów. Tym razem dzieje Mławy przedstawiamy w formie gry planszowej. Zarówno szatą graficzną jak i tematyką przenosimy się w czasie, żeby odkrywać fakty znane i nieznane. Mamy nadzieję, że proponowana przez nas forma stanowić będzie lekcję historii oraz inspiracje, które pozwolą na wspólne odkrywanie historii naszego miasta – wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.

W najbliższy piątek –  5 listopada 2021 r., w Miejskim Domu Kultury w Mławie, o godzinie 18.00 twórcy opowiedzą o tym, jak powstawała gra i jaką mieli intencję tworząc ją.  Autorzy wyjaśnią także zasady gry i zaproszą do rozegrania pierwszych potyczek na planszach.

Burmistrz Sławomir Kowalewski wspólnie ze stowarzyszeniem zaprasza do udziału w promocji i w zabawie.

 

Źródło/MDK Mława

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: