Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

PREZES JAROSŁAW KACZYŃSKI W MŁAWIE PROMOWAŁ ,, NOWY POLSKI ŁAD”

1 Lipca tuż po godzinie 17.00 w hali sportowej I LO w Mławie premier rządu a zarazem prezes PiS partii rządzącej w Polsce wygłosił przemówienie, w którym przedstawił założenia programu „ Polski ład”.

  • PiS przejął władzę po to żeby zmieniać Polskę i rzeczywiście w przeciągu 5 lat okazało, że Polskę się da zmienić – mówił Jarosław Kaczyński prezes PiS.

Jak mówił dalej szef PiS polską gospodarkę zasili bilion dwieście miliardów złotych. Podkreślił, że nie ma wątpliwości, że na realizacji programu skorzystają wszyscy. Przedsiębiorcy będą mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tyś zł. Możliwość ryczałtowego płacenia podatków dla wszystkich nawet tych, które osiągają 2 mln euro obrotu. Będzie tez wdrożony powszechny estoński CIT. Oznacza to, że będzie się go płacić dopiero po tym jak nastąpi wypłata dywidendy.

Wspomniał też o rankingu,  w którym Polska jest tuż za Japonią i że jesteśmy w stanie dogonić kraj kwitnącej wiśni.

Zwracając się do zebranych Jarosław Kaczyński podkreślił, że środki europejskie kierowane też będą bezpośrednio do gmin w ciągu 3 najbliższych lat i na to jest 145 mld.

  • To jest tak na naprawdę na jedną gminę przeszło 50 mln zł, przeciętne rzecz biorąc, 60 nie ma, ale pięćdziesiąt kilka milionów złotych na gminę – mówił prezes. Te środki mają służyć temu, żeby remontować szkoły, budować baseny, hale sportowe, tam gdzie ich nie ma, budować i odnawiać biblioteki, świetlice. Przy tej okazji wspomniał o budującej się obecnie „siódemce” łączącej najkrótszą drogą Warszawę i Gdańsk i nacisku na budowanie dróg , lepszych dróg w Polsce.

Dziękując za przybycie do Mławy na koniec wizyty szefa PiS Starosta Mławski Jerzy Rakowski odniósł się też do wątku pieniędzy dla gmin. Podkreślił, że to już u nas działa i wymienił inwestycje powiatowe już zrealizowane. Dodał też, że gminy te 145 mld dobrze spożytkują.

 

Źródło i foto/ Powiat Mławski

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: