Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

PRÓBA PRZEMYTU BARDZO DROGIEJ BIŻUTERII!

  • Na warszawskim lotnisku podróżny próbował przemycić biżuterię.
  • Wartość przemycanego towaru wynosi ponad 82 tys. zł.
  • Kosztowności ukryte były w kieszeniach ubrania.

Funkcjonariusz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) ujawnił u podróżnego, obywatela Polski, który przyleciał z USA, 10 sztuk nielegalnie wwożonej złotej biżuterii.

Decyzja o skierowaniu podróżnego przez funkcjonariusza Delegatury MUCS III „Port Lotniczy” w Warszawie do kontroli okazała się trafna.W bagażu znajdowały się puste opakowania na biżuterię, a ich zawartość – pierścionki, kolczyki, naszyjnik oraz bransoletkę podróżny próbował przemycić.

Biżuteria o łącznej wartości ponad 82 tys. zł, była zapakowana w woreczki foliowe i schowana w kieszeniach odzieży wierzchniej. Podróżny oświadczył, że biżuterię z białego złota z diamentami przywiózł dla narzeczonej i przyjaciół.

Towary zostały zajęte do sprawy karnej skarbowej, którą prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego za kosztowny towar cła i podatku VAT, wyniosłyby ponad 21 tys. zł.

Należy pamiętać, że osoby, które przywożą spoza Unii Europejskiej (UE) towary na użytek własny lub rodziny oraz prezenty, nie muszą płacić cła i podatku, o ile łączna wartość tych towarów nie przekracza 430 EUR, jeżeli przekraczają granicę transportem lotniczym.

W przypadku, gdy łączna wartość przewożonych towarów przekracza tę kwotę, należy zgłosić ten fakt funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej. Na odpowiednim dokumencie zostaną wyliczone należności celne i podatkowe, które podróżny powinien uregulować.

Powyższe zwolnienie nie dotyczy towarów importowanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Źródło: mazowieckie.gov.kas.pl

Foto: Hans Braxmeier z Pixabay 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: