Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Radomiak bez licencji. Kiedyś rywalizowali z Mławą

Radomiak Radom nie otrzymał licencji na grę w Fortuna 1 lidze. Klub występujący w tej klasie rozgrywkowej toczył niegdyś zacięte boje z Mławianką Mława.

Radomiak Radom nie otrzymał licencji na rozgrywanie meczów Fortuna 1 ligi. Chodzi o brak stadionu spełniającego wymogi. Obiekt Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga jest nadal w budowie, a na stadionie przy ul. Narutowicza 9 brakuje świateł o odpowiednim natężeniu. Radomiak ma kilka dni na wskazanie innego obiektu. Niewykluczone, że komisja jeszcze raz pochyli się nad prośbą i pozwoli Zielonym grać na Plantach.

Sobotniego meczu nie obejrzeli, również kibice. Stało się tak na wniosek wojewody. Na terenie miasta Radomia do chwili obecnej odnotowano największą ilość przypadków aktywnych zakażeń COVID-19 w województwie mazowieckim. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu negatywnie zaopiniował przeprowadzenie imprezy masowej z udziałem publiczności na terenie stadionu przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu z uwagi na obecną sytuację epidemiczną.

Przypominamy sezony na początku 2000 roku, kiedy MKS Mława rywalizował z Radomiakiem Radom.

III liga 2001/2002

Radomiak Radom – MKS Mława 0:1

MKS Mława – Radomiak Radom 2:1

MKS zajął wtedy 3 miejsce w tabeli natomiast Radomiak 14 i spadł do IV ligi ale po sezonie już powrócił.

III liga 2003/2004

Radomiak Radom 3-1 MKS Mława  12 października, 15:00,  3500 widzów

Sztejn 10, Wachowicz 72, Śniegocki 90 – Rogalski 68

MKS Mława 3-0 Radomiak Radom  29 maja, 16:00, 1000 widzów

Rogalski 13, Klepczarek 18, Rogoziński 39

MKS zajął 1 miejsce a Radomiak 2 ale obie ekipy awansowały do II ligi, ekipa z Radomia po barażu.

II liga 2004/2005

MKS Mława 2-2 Radomiak Radom  9 października, 13:00, 1000 widzów

Maciej Rogalski 18, Maxwell Kalu 44 – Krzysztof Majda 32, 49

Radomiak Radom  3-1 MKS Mława  22 maja, 15:30, 5500 widzów

Abel Salami 19, Maciej Terlecki 57, Daniel Barzyński 64 – Maciej Rogalski 25

W tych meczach bilans wynosił 3 zwycięstwa Mławy 1 remis i 2 zwycięstwa Radomia. Spotkania te przyciągały bardzo dużo kibiców, którzy za sobą nie przepadali. Budziły spore emocje w tamtym czasie. Były to takie wojny rywali z regionu. Losy obu drużyn potoczyły się w odmiennych kierunkach Mławianka spadła do III ligi a następnie do IV i utknęła na niższych szczeblach rozgrywkowych. Natomiast Radomiak zagrał baraż o utrzymanie w II lidze i wyeliminował Tłoki Gorzyce. Na rewanżowym meczu w Radomiu pojawiło się 8000 tys. kibiców i obejrzało zwycięstwo 3:0 swojego zespołu. W kolejnym sezonie znów musieli rozgrywać baraż. Tym razem uznali wyższość Odry Opole, ale dopiero po rzutach karnych.  W późniejszych sezonach utknęli w III lidze, w jednym nawet spadając do IV. W końcu udało im się zagościć w II lidze a na sezon 2019/2020 awansowali wreszcie do Fortuna 1 ligi. I radzą sobie całkiem nieźle. Mają nawet szansę na promocję do ekstraklasy. Wczoraj wygrali 3:1 z Chojniczanką Chojnice i zajmują 4 miejsce w tabeli.

Radomiak Radom ma bogate tradycje i historię. W sezonie 1983/1984 w rozgrywkach II ligi zespół  po 5. kolejce zajął pozycję lidera, którą utrzymał do końca rozgrywek. Po rundzie jesiennej z dorobkiem 20 punktów wyprzedzał o 3 punkty Resovię i Górnika Knurów. 20 czerwca 1984 po wygranym meczu 2:1 w Warszawie nad miejscowym Hutnikiem zapewnił sobie awans do ekstraklasy. Dzięki prezesowi klubu Ryszardowi Antoniewiczowi Zieloni zostali wzmocnieni: Andrzejem Szymankiem z Górnika Zabrze, Adamem Beneszem ze Stali Stocznia Szczecin, a podczas rozgrywek do zespołu dołączył Włodzimierz Andrzejewski z Broni Radom. W pierwszym meczu radomianie na własnym boisku pokonali Bałtyk Gdynię 3:0, następnie w Łodzi ŁKS 1:0 i po 2. kolejce ligowej z czterema punktami bez straty gola obejmowali pozycję lidera. Po rundzie jesiennej z 15 punktami zajmowali 5. miejsce. Wiosną rozpoczęli zmagania remisem w Gdyni, a następnie odnotowali spadek w tabeli. Dopiero w 22. kolejce odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tej rundzie, zwyciężając na wyjeździe Wisłę Kraków 2:0. O pozostaniu Radomiaka w ekstraklasie miała zadecydować ostatnia seria spotkań. Piłkarze ze Struga odnieśli zwycięstwo 5:1 nad Górnikiem Wałbrzych, jednak Pogoń Szczecin zakończyła pojedynek z Legią rezultatem 1:1, dzięki czemu zgromadziła o jeden punkt więcej niż radomski zespół. Warszawiacy mieli już wcześniej zapewnione wicemistrzostwo kraju. Radomiak zajął 15. miejsce i razem z Wisłą Kraków spadł do II ligi.

Radomiak Radom walczy o drugi w historii awans do ekstraklasy a Mławianka Mława ostatnio zapewniła sobie grę w IV lidze. Miejmy nadzieję, że zacznie się marsz mławian w górę klas rozgrywkowych. Być może los jeszcze zetknie ze sobą obie ekipy.

Źródło: wikipedia, 90minut

 

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: