Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Ratownicy solidarnie rezygnują z pracy. Poseł na Sejm RP zabiera głos w sprawie

W poniedziałek 13 września br.  ratownicy medyczni złożyli wypowiedzenie w wielu szpitalach w powiatach  Zgodnie z okresem wypowiedzenia, dyrekcja ma więc około miesiąca na dojście do porozumienia z pracownikami.

Sprawą zainteresował się Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Paweł Szramka oto jak komentuje sprawę:
“Mamy do czynienia z bardzo poważną sytuacją w systemie ochrony zdrowia. Trwa protest ratowników medycznych. Wielu z Nich złożyło wypowiedzenia. Jeśli taka sytuacja się utrzyma, to zabraknie ratowników! Jednak dzielne Ministerstwo Zdrowia uspokaja i podejmuje kroki. Ten krok to… powołanie nowego wiceministra! Ma być On odpowiedzialny za „dialog społeczny z protestującymi medykami”. Trzeba przyznać, że to posunięcie świadczy o niebywałej fantazji rządzących. Na pewno protestujący są z tego posunięcia szalenie zadowoleni i wdzięczni?  Postanowiłem zainterweniować w tej sprawie do Ministra Zdrowia.”

Poseł również wystosował interpelację, której treść przedstawiamy poniżej:
Szanowny Panie Ministrze,
od początku września trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. Domagają się oni nie tylko wzrostu wynagrodzeń, ale także poprawy warunków pracy.
13 września w kilku powiatach województwa kujawsko-pomorskiego wypowiedzenia złożyło 111 ratowników medycznych zatrudnionych na kontraktach. Jest to 100% wszystkich ratowników zatrudnionych w powiatach: brodnickim, rypińskim, wąbrzeskim i golubsko-dobrzyńskim. Sytuacja taka występuje analogicznie także w innych rejonach naszego kraju.
Ponieważ zawód ratownika medycznego jest jednym z tych zawodów, dzięki którym społeczeństwo może mieć zapewnione podstawy bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia, uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
Jakie są plany ministerstwa, gdy po okresie wypowiedzenia zakończą pracę wszyscy ratownicy, którzy w ostatnich dniach zadeklarowali odejście z tego zawodu?
Czy można spodziewać się wówczas zatrudnienia tychże ratowników na umowy o pracę?
Czy są rozważane jakiekolwiek plany, w jaki sposób zastąpić tychże ratowników?
Czy zwiększenie stawki za tzw. dobokaretkę przełoży się bezpośrednio na podwyżki dla ratowników medycznych, czy też dyrektorzy szpitali będą mogli przeznaczać tę kwotę na dowolny cel?

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: