Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Rozlosowano półfinalistów Pucharu Polski. Największy sukces Mławianki w tych rozgrywkach

W czwartek 28 maja w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że w gronie czterech najlepszych drużyn rozgrywek znaleźli się sami przedstawiciele PKO Ekstraklasy.

W spotkaniach ćwierćfinałowych Cracovia wygrała z GKS Tychy, Lech ze Stalą Mielec, Lechia wyeliminowała Piast Gliwice, natomiast Legia – Miedź Legnica. Los skojarzył Cracovię z Legią Warszawa. Z kolei Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk. Mecze półfinałowe zaplanowane są na 7 i 8 lipca. W grze pozostaje, więc zdobywca trofeum sprzed roku Lechia Gdańsk.

Pary 1/2 finału Totolotek Pucharu Polski 2019/2020:

Cracovia – Legia Warszawa

Lech Poznań – Lechia Gdańsk

Dodajmy, że Wojskowi w gronie półfinalistów Pucharu Tysiąca Drużyn znaleźli po raz 33, Kolejorz po raz 15. Tymczasem Biało – Zieloni w półfinale Pucharu Polski znajdowali się sześć razy, a Pasy trzykrotnie.

Tegoroczny finał nie odbędzie się na PGE Narodowym, gdyż musiałby być rozgrywany bez kibiców lub przy bardzo małej liczbie widzów. Na razie nie jest wiadomo jednak, na jakim obiekcie odbędzie się rywalizacja. Mecz o trofeum zostanie rozegrany 24 lipca.

Przypomnijmy, że Mławianka Mława 26.10.1994 roku dotarła do 1/16 Pucharu Polski. Zmierzyła się wtedy z Lechem Poznań ulegając mu 1:4. W drodze do tego meczu pokonała kolejno Bug II Wyszków 2:0, Pomezanię Malbork 2:1, Hutnik Warszawa 3:1 i w końcu Jagiellonię Białystok 1:0. W ówczesnej edycji triumfowała Legia Warszawa pokonując w finale GKS Katowice 2:0 po bramkach Leszka Pisza i Jerzego Podbrożnego. W składzie Legii całe spotkanie rozegrał Marek Jóźwiak były gracz Mławianki.

MKS Mława po raz drugi dotarł do 1/16 w edycji Pucharu Polski 2000/2001. Kolejno wygrywając wtedy z Gryfem Wejherowo 1:2 (Bąkowski 75′ – Król 57′, Rogalski 74′), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 ( Zinko 24′, Rogalski’ 50′, Szmyt 62’k – Pikuta 34′, Małocha 47′) i ulegają w końcu Polarowi Wrocław 0:1 ( Sztylka 59′). W tamtej edycji triumfowała Polonia Warszawa pokonując w finale Górnika Zabrze. Odbyły się mecz i rewanż. Górnik Zabrze – Polonia Warszawa 1:2 ( Probierz 54’k – Bąk 43′, Pawlak 67′). Polonia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2 ( Pawlak 34′, Bąk 83′ – Gierczak 28′, 71′).

To były największe sukcesy klubu z Mławy w rozgrywkach Pucharu Polski.

Źródło: 90minut

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: