Rząd dopłaci Ci 1000 zł do wakacji. Sprawdź czy dostaniesz

Rząd dopłaci Ci 1000 zł do wakacji. Sprawdź czy dostaniesz

Polski rząd chce wprowadzić bon turystyczny dla pracowników, który w 90% będzie dofinansowywany ze środków budżetowych. Wakacyjny program 1000+ ma być odpowiedzią na epidemię koronawirusa oraz próbą wspierającą polską branżę turystyczną, która jest jedną z najmocniej cierpiących przez zamrożenie gospodarki

Kto skorzysta z bonu?

Z dopłaty do wakacji w wysokości 1000 złotych skorzystają Ci pracownicy, których miesięczne uposażenie nie przekracza średniej krajowej, czyli mniej niż 5227 zł brutto.

Średnia wysokość wynagrodzenia w 2020 roku wynosi 5227 zł brutto, co oznacza wypłatę „na rękę” w wysokości niespełna 3,8 tys. zł. Osoby zarabiające poniżej tej kwoty będą mogły otrzymać bon turystyczny w wysokości 1000 zł do wykorzystania na wakacje na terenie Polski. 90% wartości bonu pokryje budżet, 10% natomiast pracodawcy.

W związku z zamrożeniem gospodarki, zamknięciem granic i wstrzymaniem lotów Polacy w 2020 w głównej mierze wybiorą się na wakacje lokalne, w polskie góry, nad morze lub nad jeziora. Rząd chce wspierać branżę turystyczną, która silnie ucierpiała przez koronawirusa i rozważa wprowadzenie bonu turystycznego, o którym w poniedziałek mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Bon turystyczny cały czas znajduje się w fazie projektowej i jego założenia będą konsultowane między innymi z przedstawicielami branży turystycznej.

źródło:comparic.pl

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: