Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Rząd przedstawił plan powrotu sportu

Na wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk przedstawili etapy odmrażania powszechnego sportu.

Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki – tłumaczył premier.

– W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania – informował premier.

– W trzecim etapie sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych – tłumaczył.

– W czwartym etapie siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają – dodawał.

– Po czwartym etapie postawiłem kropkę, ale mam nadzieję, że i potem wrócą rozgrywki, które będą mogły odbywać się przy udziale publiczności. Radość kibicowania to na co wszyscy czekamy. Sport wróci na stadiony i do naszych domów – zaznaczył.

W maju wraca PKO Ekstraklasa a w czerwcu  PGE Ekstraliga żużlowa.

– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może odbyć się już pod koniec maja – poinformował premier. – Piłkarze są już od jakiegoś czasu w izolacji, na początku maja będą mogli wrócić do treningów i już pod koniec maja będą mogli wrócić do rozgrywek – zapewnił, dodając, że z oczywistych względów wydarzenia te będą odbywały się bez udziału publiczności.

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów ruchu i kultury fizycznej. Będzie można coraz bardziej rozszerzać swój trening i aktywność. Kibice natomiast nie mogą się już doczekać emocji piłkarskich i żużlowych, na razie tylko przed telewizorem.

Foto: polityka.pl

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: