Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

SKANDAL W ROSJI Z POCHODZĄCĄ Z WINDYK NIEDALEKO MŁAWY NATALIĄ SADOWSKĄ

Pod koniec grudnia Natalia Sadowska miała grać o tytuł mistrzyni świata w warcabach stupolowych. Mecz z Rosjanką Tamarą Tansykużyną miał się odbyć w dwóch etapach – pierwszy miał być rozegrany w Moskwie, a drugi w Petersburgu.
Polka wybrała się do Rosji ale ostatecznie skończyło się tylko na dość stresującej “wycieczce”, gdyż organizatorzy nie wywiązali się ze swoich zobowiązań i mecz trzeba było odwołać, a w zasadzie przełożyć.

Najpierw czekała 45h w terminalu przylotów w Moskwie, a później podczas spotkania z organizatorem zarówno Ona jak i Jej przeciwniczka została obrzucona błotem, że ważny jest sport, a nie kasa.

– Decyzję o kolejnym przełożeniu spotkania podjęła FMJD, czyli Światowa Federacja Warcabów, bo organizatorzy nie przedstawili gwarancji finansowych i nie ma pewności, czy zawodniczki otrzymają przewidziane regulaminem nagrody – poinformował prezes Admirała PC BEST Jacek Pawlicki. – Sprawa jest kuriozalna, a w hotelu nasza warcabistka musiała płacić z własnych pieniędzy za posiłki, co jest niespotykane podczas spotkań tej rangi.

Ostatecznie mecz o mistrzostwo świata w warcabach stupolowych ma się odbyć w kwietniu w Polsce.

Natalia Sadowska (ur. 27 lipca 1991 Mława) – polska zawodniczka grająca w warcaby stupolowe. Dwukrotna mistrzyni świata w warcabach (2016 i 2018).

Do szkoły podstawowej Natalia Sadowska chodziła w rodzinnej miejscowości, we wsi Windyki. Grać w warcaby nauczyła się od taty i dziadka już w wieku sześciu lat. Jak sama wspomina, w dzieciństwie była to jej główna rozrywka. Po dwóch latach wygrała turniej szkolny. Od tej pory zaczęła uczestniczyć w różnych turniejach organizowanych na szczeblach gminy, powiatu, województwa i kraju. W 2001 zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach Europy U-10. Liceum Sadowska skończyła w Mławie. W 2015 ukończyła Akademię Obrony Narodowej w Warszawie, broniąc pracę magisterską na temat: „Bezpieczeństwo publiczności na Stadionie Narodowym w Warszawie”. Na ostatnim roku studiów Sadowska postanowiła grać w warcaby zawodowo. Od 2015 jej trenerem został białoruski arcymistrz Eugeniusz Watutin. W tym roku na mistrzostwach świata w Wuhan zdobyła srebrny medal. W 2015 związała się z holenderskim klubem MTB Hoogeveen. Na mistrzostwach świata w 2016 zorganizowanych w Karpaczu zdobyła swój pierwszy złoty medal. W 2017 na mistrzostwach świata w Talinie zajęła czwarte miejsce. W 2018 w Szczecinie na mistrzostwach Polski Sadowska stała się pierwszą kobietą, która zwyciężyła w mistrzostwach kraju open. Tytuł Mistrza Polski obroniła w finale MP w Mińsku Mazowieckim w maju 2019. W 2018 na mistrzostwach świata w Rydze zdobyła złoty medal. Zwyciężyła z szesnastokrotną mistrzynią świata, łotewską warcabistką, Zoją Golubevą.

 

Źródło i foto: pl.wikipedia.org

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: