SKUTEREM BEZ KASKU I Z PROMILAMI!

SKUTEREM BEZ KASKU I Z PROMILAMI!

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch kierujących pojazdami z powiatu żuromińskiego, których zatrzymali policjanci. Dodatkowo jeden z nich zignorował zakaz sądowy.

W miniony piątek /02.04/ policjanci z Posterunku Policji w Lubowidzu pełniąc służbę na terenie gminy Lubowidz, zwrócili uwagę na jadącego skuterem mężczyznę bez kasku ochronnego. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego jednośladem. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu 39-latka w policyjnej bazie okazało się, że to nie pierwsza taka przejażdżka na podwójnym gazie. Mężczyzna posiadał już orzeczony przez sąd, prawomocny zakaz kierowania pojazdami. 39-latek ponownie odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tego samego dnia /02.04/, w godzinach wieczorowych policjanci na terenie miasta Żuromin, kontrolowali kierującego VW. Podjęta kontrola drogowa skutkowała wyeliminowaniem z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 36-letniemu kierującemu VW, mieszkaniec gminy Lutocin zatrzymane został prawo jazdy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

 

 

Źródło: KPP Żuromin

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: