Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

SPRAWDŹ JAKOŚĆ POWIETRZA W MŁAWIE

W każdym momencie i z każdego miejsca możesz sprawdzić jakość powietrza w Mławie. Wystarczy wejść na mapę Airly i odnaleźć nasze miasto.

Wiosną tego roku czujniki powietrza zostały zainstalowane w trzech różnych lokalizacjach Mławy: na siedzibie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Granicznej; na elewacji budynku krytej pływalni (ul. Kopernika) oraz w oknie Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3 przy ul. Hożej. Dzięki nim możemy na bieżąco śledzić stan jakości powietrza w naszym mieście – wystarczy wejść na mapę Airly (TUTAJ) i odnaleźć na niej Mławę. Na planie kolorowymi kółkami zaznaczone są lokalizacje czujników. Znaczniki przybierają kolory od zielonego – gdy powietrze jest czyste – do purpurowego, gdy jego jakość przekracza dozwolone normy.

Oczywiście cieszy nas, gdy oznaczenia jarzą się na zielono, co świadczy o niskim poziomie pyłów PM 2,5 oraz PM 10. Jednak idealne powietrze nie jest codziennością. Z perspektywy trzech kwartałów wynika, że najlepiej oddycha się nam w okolicach ulicy Hożej. Czujniki zainstalowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w centrum Wólki, w sezonie grzewczym bardzo często ostrzegają, że normy pyłów zawieszonych zostały przekroczone i najlepiej zrezygnować ze spaceru.

Aby zoptymalizować i uwiarygodnić wskazania czujnika zainstalowanego przy ul. Hożej (budynek przedszkola znajduje się „na górce”), na wniosek mieszkańców burmistrz Sławomir Kowalewski zdecydował o przeniesieniu go w miejsce położone niżej, w niecce. Od stycznia odczyty czujnika będziemy odbierać z urządzenia zainstalowanego przy ul. Płockiej, na elewacji biurowca spółki WOD-KAN.

Uruchomienie czujników ma na celu uświadomienie nam wszystkim, jakim powietrzem oddychamy. Działanie to wpisuje się w kampanię społeczną „Nie pal śmieci”, prowadzoną od 2013 roku przez Burmistrza Miasta Mława. Od siedmiu lat współpracując z lokalnymi mediami, urzędnicy starają się uzmysłowić mieszkańcom, jakim zagrożeniem dla nas wszystkich jest palenie śmieci w przydomowych piecach. Kampanię społeczną wspierają działania straży miejskiej, której funkcjonariusze reagują na wszystkie sygnały zaniepokojonych mieszkańców.

Zachęcamy do wspólnej walki o jakość powietrza i zdrowie mieszkańców Mławy. Klikając TUTAJ, można wejść na mapę Airly i sprawdzić jakość powietrza w Mławie.

 

Źródło i foto: UMM

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: