SPRAWDŹ LISTĘ PODMIOTÓW GDZIE WYKORZYSTASZ SWÓJ BON TURYSTYCZNY

SPRAWDŹ LISTĘ PODMIOTÓW GDZIE WYKORZYSTASZ SWÓJ BON TURYSTYCZNY

Już z piątku na sobotę można było aktywować bon i z niego skorzystać (Jego ważność; od 1 sierpnia do 31.03.2022). Za jego pomocą beneficjenci mogą opłacić  np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski. Kwota z jakiej można skorzystać to 500 zł na dziecko do 18 roku życia i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Lista dostępnych obiektów u których możesz zrealizować bon z dnia na dzień jest coraz dłuższa. Na dzień dzisiejszy zgłoszonych obiektów nie ma dużo, ale z dnia na dzień liczba ta będzie się zmieniać.

Jeśli już pobrałeś i aktywowałeś swój bon to nie czekaj. Jeśli chcesz aby Ty i Twoje dziecko załapało się  na wakacje jeszcze w sierpniu, to rezerwuj swój pobyt. Później może okazać się że będzie problem z dostępnością. Po naszym wczorajszym rekonesansie telefonicznym wiemy, że wiele firm świadczących usługi hotelowe jeszcze nie przystąpiła do programu 500 plus na wakacje i dopiero planuje przystąpić. Są również takie, które są  na liście, a jeszcze nie posiadają konkretnej wiedzy co do realizacji bonu. Oczywiście są również  firmy, które od ręki realizują bony bez żadnego problemu.

Największym jednak problemem podczas wyszukiwania noclegu jest lista podmiotów uprawnionych do jego akceptacji, którego nazwa może być zupełnie inna niż nazwa  handlowa/marketingowa obiektu hotelarskiego, w którym realizujesz bon. Wynikać to może m.in. z tego, iż przedsiębiorca prowadzi działalność wielobranżową. Aktywność turystyczna nie musi znaleźć odzwierciedlenia w nazwie przedsiębiorstwa.

To spore utrudnienie. Trzeba się nieźle naszukać 😉

Na naszą skrzynkę e-mailową trafiło również pytanie: Co w sytuacji gdy dziecko ma 1-5 lat i w podmiotach turystycznych zazwyczaj przebywa z rodzicami bezpłatnie?

Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju już na etapie projektowania ustawy zaznaczył, że w nowych przepisach wprowadzających bon turystyczny mowa o wydatkach za rzecz dziecka. Zaapelował jednak, by nie traktować przepisów dosłownie. Przepisy są tak skonstruowane, bo bon de facto przydzielany jest na dziecko. Nikt jednak nie będzie weryfikował w hotelu, czy w pensjonacie, czy płacimy bonem za siebie, czy za dziecko. Nikt też nie sprawdzi, czy np. posiłek, za który płacimy w formie bonu jest na dziecko, czy opiekuna. Nie jest to nasz zamiar. Jeśli będzie taka potrzeba, wydamy stosowną interpretację tych przepisów  – mówił Gut-Mostowy (źródło:radiozet.pl)

Jak dodał wiceminister podczas jednego ze spotkań resortu rozwoju z mediami „bon przydzielany jest na dziecko, a same wydatki mają charakter rodzinny”.

Co musisz zrobić aby aktywować i zrealizować bon?

Bon turystyczny zostanie dla Ciebie wygenerowany w systemie teleinformatycznym, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. I już możesz cieszyć się wakacjami czy feriami ze swoimi dziećmi!

Pod tym adresem znajdziesz listę firm:

https://bonturystyczny.polska.travel/

Przypominamy, ze bony będą ważne aż do 31 marca 2022 r.

 

źródło:gov.pl

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: