STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW!

STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW!

Wakacje, urlop, pobyt poza domem… w tym czasie zróbmy wszystko co w Naszej możliwości żeby po powrocie nie spotkała Nas przykra niespodzianka. Mowa o włamaniu, które niesie za sobą straty materialne, ale także utratę poczucia bezpieczeństwa.

Celem kampanii „Stop włamaniom do domów” jest przypomnienie kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu.

Jak dobrze mieć sąsiada!

Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas Twojej nieobecności stwarzała pozory, że ktoś cały czas użytkuje mieszkanie, np. no jakiś czas otworzyła okna, wyjęła listy ze skrzynki pocztowej, zabrała ulotki z wycieraczki.

Klucz pod wycieraczką to zły pomysł!

Nigdy nie zostawiaj kluczy do mieszkania w umówionym miejscu, np. pod wycieraczką czy w doniczce. Takie „znalezisko” to niejako zachęta dla włamywacza, żeby odwiedził Nasze mieszkanie.

Zamknąłeś drzwi i okna?

Pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.

Gotówkę i kosztowności zostaw w banku!

Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.

Zainwestuj w bezpieczeństwo!

Rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

Zdjęcia z wakacji w mediach dopiero po powrocie!

Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.

Źródło: KPP Nidzica

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: