Sylwetki niektórych sportowców z Mławy ciąg dalszy

Sylwetki niektórych sportowców z Mławy ciąg dalszy

Czas na kolejne wspomnienia i przypomnienie osób, które warto zapamiętać.

Maciej Rogalski rozpoczynał piłkarską karierę w MKS Mława, w którym spędził siedem lat. Ze swoim klubem w sezonie 2003/2004 awansował do drugiej ligi i rozegrał w niej 33 mecze, strzelając 8 goli. Po spadku klubu z zaplecza Ekstraklasy, przeszedł do KSZO Ostrowiec Św., gdzie był podstawowym zawodnikiem. Wykazywał się również dużą skutecznością – przez półtora roku gry zdobył dziewięć goli. W przerwie zimowej sezonu 2006/2007 Rogalski przeszedł do Lechii Gdańsk. Zadebiutował w niej 11 marca 2007 roku w spotkaniu z Unią Janikowo, w którym strzelił również swojego pierwszego gola dla biało-zielonych. Dość szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W sezonie 2007/2008 zdobył w drugiej lidze jedenaście bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem Lechii. Między innymi dzięki jego dobrej postawie klub z Gdańska awansował do Ekstraklasy. W latach 2010 – 2012 występował w Podbeskidziu Bielsko – Biała gdzie w 48 meczach strzelił 3 gole. Następnie podpisał kontrakt z klubem z zaplecza Ekstraklasy Olimpią Grudziądz gdzie w latach 2012 – 2015 w 81 meczach strzelił 15 goli. Później była jeszcze Chojniczanka Chojnice, MKS Ciechanów i powrót do Mławy gdzie próbował również swoich sił jako trener. Bardzo barwna osobowość piłkarska związana z Mławą.

Zbigniew Kwiatkowski wychował się we wsi Bogurzynek. To miejscowość położona ok. 10 km od Mławy. Początki „Biga” – taki przydomek zyskał z racji swojej postury – z piłką ręczną to duży przypadek. Jako czternastolatek pojechał do Ciechanowa reprezentować szkołę w biegach przełajowych. Wtedy zainteresował się nim trener Juranda Arkadiusz Chełmiński. Wyjaśnił co to piłka ręczna, zabrał na obóz, omówił sprawę z rodzicami, podpisał kontrakt i zawiózł do Ciechanowa. Już jako 14 – 15 – letni chłopak Kwiatkowski miał imponujące warunki fizyczne: prawie dwa metry wzrostu, waga ok. 100 kg i był niesamowicie silny. Fascynacja i pracowitość spowodowały, że jego kariera nabrała tempa. W latach 2003–2012 i 2013–2017 zawodnik Wisły Płock, z którą pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski i trzykrotnie zdobył Puchar Polski. W płockim zespole występował przede wszystkim w formacji defensywnej, rozgrywając w Superlidze 262 mecze i rzucając 150 bramek. W barwach Wisły grał również w europejskich pucharach, m.in. w Lidze Mistrzów, w której zdobył 15 goli, i Pucharze EHF, w którym rzucił pięć bramek. W sezonie 2012/2013 występował w Pogoni Szczecin, w której rozegrał 15 meczów i zdobył 11 goli. W marcu 2013 szczeciński klub rozwiązał z nim dyscyplinarnie kontrakt. W 2017 został zawodnikiem MKS Kalisz. W sezonie 2017/2018 wystąpił w 27 spotkaniach Superligi, w których rzucił siedem bramek. W sezonie 2018/2019 rozegrał 28 meczów i zdobył trzy gole. W 2007 wraz z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal podczas mistrzostw świata w Niemczech. Był jednym zawodnikiem polskiej kadry, który nie wystąpił w żadnym meczu tego turnieju. W 2012 uczestniczył w mistrzostwach Europy w Serbii (9. miejsce) – zagrał w sześciu spotkaniach i zdobył trzy gole. Na pewno znakomity sportowiec pochodzący z powiatu mławskiego.

Jacek Piasecki wychowywał się w Mławie. Przeniósł się do Sopotu aby trenować windsurfing. Osiągnął wiele sukcesów. Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w 2007 roku klasa  Bic Techno 293 – 8 miejsce oraz 2 miejsce w zawodach o Puchar Prezesa PZŻ w Pucku. Brązowy medal w klasie olimpijskiej RS: X w kategorii junior na Mistrzostwach Polski w Nieporęcie. Złoty medal w kategorii junior (U17) na Mistrzostwach Polski w Iceboardzie 2008 rok. Drugie i trzecie miejsce w zawodach o Puchar Prezesa PZŻ w Pucku w kategorii junior (U19) w klasie RS: X. Pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach o Puchar Bałtyku rozgrywanych w Sopocie. Brązowy medal na rozgrywanych w Torbole (Włochy) Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie Slalom 42. Złoty medal w kategorii do 17 lat oraz srebrny medal w klasie Slalom 42 na Mistrzostwach Polski Juniorów w Formule Windsurfing. Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie olimpijskiej RS: X, – 9 miejsce. Złoto w kategorii junior (U20) i brąz w kategorii seniorów na Mistrzostwach Świata w klasie Iceboard rozgrywanych w Rydze (Łotwa). Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie olimpijskiej RS: X – srebrny medal. Dwa złote medale w zawodach o Puchar Prezesa PZŻ i Puchar Prezydenta Sopotu. Mistrzostwa Świata ISAF w Buzios (Brazylia) – 8 pozycja. Mistrzostwa Europy w klasie Formuła Windsurfing rozgrywane w Sopocie  złoty medal w kategorii junior (U20). Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Slalom 42 – złoty medal w kategorii junior (U17). Mistrzostwa Świata w klasie Formuła Windsurfing rozgrywane w Santa Pola (Hiszpania) pierwsze miejsce w  kategorii junior (U20). Formułowe Mistrzostwa Świata w Brazylii 2010 rok srebrny medal. Później skupił się bardziej na żeglarstwie i również osiągał sukcesy. Mistrzostwo Polski, brąz na Międzynarodowych Mistrzostwach Australii i zdobycie w Perth kwalifikacji olimpijskiej dla Polski. Startował w wielu zawodach w parze z Przemkiem Filipowiczem w klasie olimpijskiej 49er osiągając wiele sukcesów. Znakomity zawodnik w windsurfingu i żeglarstwie.

Źródło: wikipedia, sieplywa.pl, plock.wyborcza

Foto: dgchpy0 z pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: