Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem COVID-19

Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem COVID-19

Dotychczasowy przebieg czwartej fali w Wielkiej Brytanii pokazuje, jak bardzo szczepienia przyczyniły się do spadku śmiertelności; szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem COVID19 – napisał w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

“Dotychczasowy przebieg IV fali w Wielkiej Brytanii pokazuje jak bardzo szczepienia przyczyniły się do spadku śmiertelności. Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem” – napisał Niedzielski na Twitterze.

W sobotę brytyjski rząd podał, że w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 54 674 nowe zakażenia koronawirusem, co oznacza piąty dzień z rzędu rekordowym bilansem w trzeciej fali epidemii. Zarejestrowano też kolejnych 41 zgonów z powodu Covid-19.

W sobotę liczba zgonów jest najmniejsza od czterech dni, podczas których dwa razy zanotowano najwyższe bilanse w trzeciej fali. Jednocześnie – choć poziom zakażeń zaczyna dorównywać tym ze stycznia – to bilanse zgonów są 30-40 razy niższe niż w styczniu.
Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało w Wielkiej Brytanii prawie 46,23 mln osób, a obie – 35,73 mln. Stanowi to odpowiednio 87,8 proc. oraz 67,8 proc. dorosłych mieszkańców kraju. (PAP)

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: