Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

TRUDNE WARUNKI POGODOWE PRZYCZYNĄ KILKU GROŻNYCH WYPADKÓW

Śnieg, deszcz, przymrozek wystarczyły, by czujność kierujących zamiast się wyostrzyć uległa uśpieniu. Policjanci interweniowali na drogach w związku ze zdarzeniami z udziałem kierujących pojazdami.

W poniedziałkowy poranek (29.11.2021r.) w Miejscowości Turza Mała w gminie Płośnica, kierująca pojazdem marki Seat Arosa nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w przydrożny hydrant oraz ogrodzenie pobliskiej posesji. Na miejscu policjanci zastali kierującą autem, 35-letnią mieszkankę gminy Płośnica. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. O zdarzeniu poinformowano inne służby z uwagi na wyciek wody z hydrantu. Dla sprawczyni zdarzenia interwencja policjantów zakończyła się na pouczeniu.

Następnie policjanci z Lidzbarka i z działdowskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem kierowców Iveco i Stara. Do zdarzenia doszło na terenie Lidzbarka. Wstępnie ustalono, że kierujący pojazdem marki Iveco, 22-latek, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Starem doprowadzając do kolizji.

Uczestnicy zdarzenia, mieszkańcy powiatu działdowskiego, byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Również w tym dniu patrol prewencji z Działdowa pracował na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z ulic dojazdowych do miasta. W tym przypadku kierująca pojazdem marki Opel Vectra, 21-letnia mieszkanka gminy Działdowo, wymusiła pierwszeństwo na kierującym Audi w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji, kierującą Oplem policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę, cierpliwość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o wymianie opon na zimowe. W trudnych warunkach pogodowych niewłaściwe wyposażenie pojazdu stwarza duże zagrożenie dla prowadzącego pojazd, ale również dla innych uczestników ruchu. Zanim ruszymy w drogę, upewnijmy się, że wszystkie układy w pojeździe są sprawne a oświetlenie pojazdu prawidłowo ustawione. Podczas opadów śniegu zadbajmy również o widoczność poprzez usunięcie szronu i lodu z szyb pojazdu. Gdy na drodze zalega śnieg a słupek rtęci spada poniżej zera warto zdjąć nogę z gazu i zachować cierpliwość. Nie spieszmy się!

 

 

 

 

Źródło: KPP Działdowo

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: