UKRYŁ DONICZKI Z KONOPIAMI W KUKURYDZY! RATOWAŁ JE PRZED KOMBAJNEM

UKRYŁ DONICZKI Z KONOPIAMI W KUKURYDZY! RATOWAŁ JE PRZED KOMBAJNEM

Do 3 lat więzienia grozi 47-latkowi z gm. Baboszewo za uprawianie konopi indyjskich. Doniczki z roślinami mężczyzna ukrył na polu kukurydzy. Wpadł w ręce policjantów, gdy ratował swoją uprawę przed skoszeniem przez kombajn.

Kilka dni temu dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Cieszkowo Stare gm. Baboszewo na polu kukurydzy znalezionych zostało 5 doniczek z podejrzanie wyglądającymi roślinami, prawdopodobnie konopiami indyjskimi.  Niecodziennego odkrycia dokonał operator kombajnu, w trakcie koszenia.  Doniczki z roślinami były tak umiejscowione, że nie widać ich było wcześniej zza wysokich łodyg kukurydzy.  Właściciel pola wezwał na miejsce policję.
W ręce interweniujących  funkcjonariuszy wpadł 47-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, do którego należały nielegalne rośliny. Mężczyzna zjawił się na polu chwilę przed przyjazdem policji, a widząc kombajn ścinający kukurydzę, w pośpiechu zaczął wynosić doniczki na drogę. W czasie rozmowy z policjantami przyznał, że przyjeżdżał w to miejsce co 2 dni by podlewać rosnące konopie, a chciał je zebrać dopiero za około dwa miesiące.

Policjanci zatrzymali 47-latka w policyjnym areszcie, a uprawiane przez niego rośliny zabezpieczyli.  Mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania konopi innych niż włókniste, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Płońsk

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: