Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

UŚMIERCIŁ NOŻEM 27 – LATKA W OLSZTYNIE. AKCJA POLICJI

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dotarli i zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie nożem 27-latka. Niestety kilka spośród 6 uderzeń zadanych nożem okazało się śmiertelnych – poszkodowany zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu.

Olsztyńscy policjanci w nocy z 17/18.10.2020 r. około godziny 2:00  otrzymali informację o zdarzeniu z udziałem 27-letniego mieszkańca Olsztyna, który został znaleziony przez przypadkowego przechodnia leżący w okolicy ul. Krasickiego. Policyjni śledczy mieli do czynienia ze zdarzeniem, w którym nieznany w tamtym czasie sprawca posługując się ostrym narzędziem zadał kilka ciosów swojej ofierze, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku pozostawiając swoją ofiarę i nie udzielając jej pomocy.

W tamtym czasie, funkcjonariusze pracujący nad ustaleniem okoliczności zdarzenia posłużyli się i wykorzystali publikując w mediach społecznościowych wizerunki osób, które zarejestrowały okoliczne kamery. Do poszukiwań osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zadaniem mundurowych było jak najszybsze dotarcie i zatrzymanie nożownika.

Po kilku dniach intensywnej pracy, dzięki m.in. publikacji nagrań z okolicy miejsca zdarzenia funkcjonariusze ustalili dane personalne osoby odpowiedzialnej za tą tragedię. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 32-letni obywatel Gruzji, który w celu ukrycia się przed wymiarem sprawiedliwości wyjechał z Olsztyna i ukrył się w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Mężczyzna przebywając w Olsztynie pracował w jednej z firm budowlanych.

Policyjni śledczy działali wielotorowo. Przesłuchiwali oni świadków czy skrupulatnie zabezpieczali i przeglądali zapisy z kamer monitoringów. Z prośbą o pomoc wystąpili również do korporacji zrzeszającej środowiska taksówkarzy, którzy mogli w tamtym czasie przejeżdżać w pobliżu miejsca zdarzenia. Ostatecznie, wszystkie tropy prowadziły do jednego z mieszkań na terenie Wrocławia. Policjanci musieli działać dynamicznie, istniało duże prawdopodobieństwo, że 32-latek może próbować ucieczki za granicę państwa.

W zatrzymaniu podejrzanego 32-latka pomogli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zanim policjanci weszli do wytypowanego wcześniej mieszkania, w którym ukrywał się sprawca przestępstwa na miejsce zadysponowane zostały kolejne siły i środki w postaci mi.in. techników kryminalistyki czy ratowników medycznych.

Już po chwili, budynek, w którym przebywał niebezpieczny mężczyzna został otoczony policyjnym kordonem. 32-latek został zauważony i natychmiast obezwładniony przez mundurowych w momencie, gdy otworzył drzwi od zajmowanego lokalu i chciał wyjść na papierosa. Mężczyzna został skuty w kajdanki i zaprowadzony do policyjnego radiowozu, którym został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i osadzony w policyjnym areszcie.

W poniedziałek (26.10.2020) przeprowadzono zaplanowane wcześniej czynności procesowe z udziałem 32-latka, któremu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa z zamiarem ewentualnym, tj. o czyn z art. 148 par. 1 kk. W trakcie czynności, 32-latek przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa zabójstwa, za które zgodnie z prawem może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat.

 

Źródło: KPP Olsztyn

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: