USTALONO SPRAWCĘ KRADZIEŻY Z KOŚCIOŁA

USTALONO SPRAWCĘ KRADZIEŻY Z KOŚCIOŁA

Jak informowaliśmy pod koniec września 2020 roku, przasnyska policja została poinformowana o tym, że wtedy jeszcze nieznany sprawca, dokonał kradzieży z włamaniem do skarbonki kościelnej w kościele pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu z skąd dokonał kradzieży pieniędzy, pochodzących z ofiar od osób odwiedzających kościół w kwocie około 500 złotych. Dzięki zapisowi monitoringu, można było określić wygląd osoby podejrzanej.

Przasnyscy kryminalni po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczyli różnego rodzaju ślady w tym również zapis monitoringu, dzięki któremu mogliśmy określić wygląd podejrzanego. W tej sprawie zwracaliśmy się również za pośrednictwem strony  internetowej przasnyskiej Policji o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby widniejącej na zdjęciu.

Zajmujący się tą sprawą policjanci dzięki uporowi i profesjonalizmowi już kilka dni po zgłoszeniu, ustalili kim jest mężczyzna, który dopuścił się do przedmiotowego przestępstwa.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie,  31-letniemu mieszkańcowi pow. ostrołęckiego, dwóch zarzutów tj. usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem. Przesłuchanie 31 latka i przedstawienie mu zarzutów, możliwe było dopiero w miniony wtorek 27 października 2020 roku z uwagi na to, że od początku października b.r. przebywa w Zakładzie Karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: KPP Przasnysz

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


The maximum upload file size: 128 MB.
You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other.
Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

%d bloggers like this: