Deprecated: Argument $control_id jest przestarzały od wersji 3.5.0! in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor/modules/dev-tools/deprecation.php on line 301

Notice: Undefined variable: post in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/mpres20/domains/mlawapress.pl/public_html/wp-content/plugins/image-for-open-graph-meta/og_tags.php on line 26

Uwaga! Jak chronić się przed włamaniem na profil Facebooka?

Jest wiele rzeczy, które należy strzec jak oka w głowie. Jednym z nich są właśnie hasła, w tym także to do Facebooka, który jest prawdziwą skarbnicą różnego rodzaju informacji o ludziach.

Pomimo problemów z bezpieczeństwem, które nękają Facebooka od lat, większość użytkowników i tak z niego korzysta, a nowi wciąż dołączają do społeczności. Obecnie Facebook bije wszelkie rekordy popularności mając ponad 1,8 miliarda aktywnych użytkowników w skali miesiąca, z czego ponad 14 milionów w Polsce. Na Facebooku dzielimy się całym naszym życiem. Czasem jednak zapominamy kto może to wszystko zobaczyć. Wykorzystując narzędzie, które pozwala włamać się na Facebooka, niepowołane osoby mogą uzyskać dostęp do naszego profilu. Przestępcy mogą dowiedzieć się, kiedy nie ma nas w mieszkaniu i przez jaki czas. Mogą poznać odpowiedzi na nasze pytania zabezpieczające. Ludzie mogą praktycznie ukraść naszą tożsamość – a wszystko przez informacje, którymi dzielimy się na profilu publicznym. Hakerzy mogą dostać się do skrzynki pocztowej i konta na Facebooku i wykraść każdy ułamek naszego życia, który staramy się zachować dla siebie.

Tak naprawdę nie trzeba być profesjonalnym hakerem, aby włamać się na czyjeś konto na Facebooku.

Możemy się jednak chronić przed włamaniem. Jest wiele sposobów aby ograniczyć niebezpieczeństwo.

Jak chronić się przed włamaniem

 1. Używaj jednej poczty e-mail jedynie do korzystania z Facebooka i nie podawaj nigdzie jej adresu.
 2. Ustaw skomplikowane pytanie bezpieczeństwa, tak żeby nikt nie mógł go łatwo odgadnąć. Żadnych imion zwierzaków, dat urodzenia, ani nazwisk nauczycieli.
 3. Poczytaj o uzyskiwaniu pomocy od znajomych. Możesz wybrać trzech zaufanych znajomych, do których zostanie wysłany kod. Dzięki temu ochronisz się przed wspólnymi znajomymi chcącymi razem dostać się do twojego konta.
 4. Używaj firewalla. Keyloggery zazwyczaj wysyłają informacje przez internet – firewall monitoruje aktywność twojego komputera i wykryje wszystkie podejrzane działania.
 5. Zainstaluj menadżera haseł. Keyloggery nie mogą wykraść tego, czego nie wpiszemy na klawiaturze. Menadżery haseł automatycznie wstawią hasło w odpowiednie pole, bez konieczności ręcznego wpisywania.
 6. Zaktualizuj swoje oprogramowanie. Kiedy firmy wiedzą o dziurach w programach, wydają aktualizacje, aby zapobiec ich wykorzystaniu przez hakerów.
 7. Zmień hasła. Jeśli wciąż nie czujesz się bezpiecznie, możesz co miesiąc zmieniać hasła. Może się to wydawać uciążliwe, ale zdecydowanie zapobiega włamaniu na konta.
 8. Nie klikaj linków z e-maili. Uważaj, jeśli wiadomość prosi o zalogowanie się na Facebooka przez podany link. Zawsze najpierw sprawdź URL. Jeśli wciąż masz wątpliwości, przejdź do strony głównej Facebooka i zaloguj się tak jak zawsze.
 9. Phishing może być wykorzystany nie tylko przez e-mail. Może to być link na jakiejkolwiek stronie, czacie, komunikatorze itp. Nawet wyskakujące reklamy mogą być złośliwe. Nie klikaj w żadne podejrzane odnośniki, które proszą o logowanie.
 10. Korzystaj z antywirusa i programów do ochrony sieci, jak na przykład AVG, lub Avast.
 11. Przejdź na Facebooku do zakładki Ustawienia > Bezpieczeństwo. Upewnij się, że masz włączoną opcję Alerty dotyczące logowania.
 12. Wyloguj się z serwisu po każdym użyciu.
 13. Korzystaj tylko z zaufanych sieci. Haker może siedzieć naprzeciwko ciebie w McDonaldzie i przeglądać twoje maile bez twojej wiedzy.
 14. Korzystaj z VPN (wirtualne sieci prywatne). Chronią one przez włamaniem z tej samej sieci WiFi, niezależnie od tego co przeglądasz, ponieważ cała aktywność online jest szyfrowana.

Źródło: fejsopisy.pl

Foto: PDPics z Pixabay

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

%d bloggers like this: